В експертному середовищі більше місяця обговорюють текст вимог Міжнародного валютного фонду до України.

Під ці умови нашій країні видали наступний транш кредиту, щоб залатати діри в бюджеті. Уряд Азарова погодився на ці вимоги, підписав їх і зобов’язався втілити у найкоротші терміни.Виявляється Податковий кодекс – це лише квіточки. Про ягідки – нижче.

Текст англійською, потім наш переклад з коментарем експерта:

Pensions:
1. Pension age increase (currently pension age is 55 for
women; 60 for men).
2. Abolish special pensions
3. Limit pensions to working pensioners
4. Set pension age for military to age 60.
5. Abolish norm of retirement prior to pension age.

1. Підвищити пенсійний вік для чоловіків і жінок. Фонд не вказує на скільки років піднімати планку, але нашому уряду подобається цифра 5.

2. Відмінити спеціальні пенсії. Тут йдеться не лише про пенсії для нардепів і прокурорів, а й про виплати для шахтарів, атомників, пожежників – людей, які щодня ризикують власним життям.

3. Обмежити пенсії для працюючих пенсіонерів. Уряд має створити для них такі умови, щоб змусити їх покинути заняття після досягнення пенсійного віку. Головне, щоб держава не платила двічі.

4 Встановити пенсійний вік для військових на рівні 60 років. Під військовими маються на увазі не лише вояки, а й міліціонери, МНС-ники, охорона тюрем, працівники СБУ та інші. Якщо для престижних відомств це не становитиме проблеми, то у пожежники чи постові міліціонери ніхто не йтиме. Можливість отримати пенсію у 45 років – одна з головних мотивацій при поступленні на цю службу.

5. Скасувати можливість виходу на пенсію раніше досягнення граничного віку. Тим, хто з різних причин мусить покинути працю раніше 65-ти років для чоловіків і 60-ти для жінок, доведеться жити взагалі без пенсії.

Згодом ми розповімо про те, скільки доведеться платити за електроенергію, якими стануть ціни та інші цікаві деталі “покращення життя вже сьогодні” в процесі будівництва нової країни.

За Збручем