Про особливості роботи електронної системи реєстрації дітей у садочки в Тернополі йшлося під час прес-конференції напередодні запровадження системи, яка почне діяти з 12 червня.

1346400194Крім вільного доступу до дошкільної освіти, як переконують освітяни, система дозволить здійснювати облік дітей, які потребують місця в садочку.

З умовами та правилами реєстрації батьки зможуть ознайомитися на сайті dnzternopil.te.ua. На сайті міститиметься інформація як про режим роботи реєстраторів, так і про дошкільні навчальні заклади в місті – кількість груп, наповнюваність, напрямки роботи тощо.

З реєстраційною формою, взятою з сайту, батьки підходитимуть до реєстраторів, які внесуть дані про їхню дитину в базу даних з присвоєнням відповідного реєстраційного коду. За цим кодом в подальшому батьки зможуть слідкувати за своєю чергою.

«З реєстраційною формою батькам потрібно буде звернутися в управління освіти та науки міськради, аби реєстратори внесли інформацію в базу даних. Крім того, батьки муситимуть додати копію свідоцтва (підтверджену оригіналом при реєстрації), паспорт реєструючого, аби ідентифікувати особу.

Реєстрація на сайті дасть завідуючим інформацію про те, яку кількість дітей на кожен рік і в яких групах вони матимуть. Ці дані будуть на сайті. Після формування списків батьків ознайомлять з ними, після чого вони напишуть заяву для підтвердження власного наміру віддати дитину саме в той чи інший заклад», – зауважила головний інспектор по дошкільній освіті управління освіти та науки міськради Ірина Антонюк.

Розробники програми запевняють, що вона анонімна і повністю захищена.

«Ми працюємо над захистом системи, адже інформація важлива. Батьки ставитимуть підпис під номером своєї реєстрації, програма не дасть внести зміни, змінити порядковий номер тощо. Тобто інформація буде повністю захищена. Реєстраційний код – повністю таємний: ні прізвища, ні номера свідоцтва висвітлювати ніхто не буде», – зазначив автор програми Андрій Войцехівський.

При реєстрації буде не одна, а дві черги – для дітей загального розвитку і так звана пільгова. До останньої автоматично записуватимуть дітей-сиріт, інвалідів, дітей батьків інвалідів першої групи та військовослужбовців, одиноких батьків, вдів, дітей ліквідаторів аварії на ЧАЕС та дітей, що перебувають під опікою.

За словами Ольги Похиляк, списки на цей рік сформовані приблизно на 80% – з дітей тих батьків, черга яких вже підійшла. В подальшому запис проводитиметься лише в електронній системі. Для задоволення попиту батьків в цьому році у повній мірі до вересня відкриють додатково 11 груп: в садочках №№ 21, 30, 17, 22, 23, 13, 37, 1, 38.

Інформацію про електронну реєстрацію можна буде отримати не лише через інтернет-ресурси, а й безпосередньо в реєстраторів та завідуючих садочками. Працюватимуть в управлінні освіти та науки (бульвар Шевченка, 1, 3 поверх, кабінет 35) два реєстратори. Звертатися до них можна з понеділка по четвер з 9.00 до 16.30.