Військовослужбовців 73 центру Сил спеціальних операцій №2492 виставило за двері керівництво рідної військової частини. Четверо жителів Тернопільщини та ще шестеро їхніх побратимів з інших областей «впали у немилість» верхівці військової частини після того, як відмовились «не помічати» контрабанду у зоні АТО. Спершу воїнів вивели з передової, а тоді поселили у схожий на решето намет, через що у кількох бійців почались проблеми з органами дихання.

Порошенко, АТО, полон«Спочатку ми звертались до командирів частини. Вони ігнорували наші звернення. Тоді нам довелося звернутися у військову прокуратуру. Прокуратура Південного округу провела перевірку нашої частини. Підтвердили, що нас поселили в неналежні умови та те, що нам не провели жодних виплат. Зокрема на момент звернення не перерахували «атошних», «бойових», «підйомних» та «оздоровчих». Після початку розслідування вони нам хутко виплатили «підйомну допомогу». Потім нас виселили з частини. Коли прокуратура проводила перевірку – приходили на 8 ранку на КПП і до 17 години сиділи просто неба, бо нас не впускали на територію частини», – розповідає один із позивачів Віктор Лазар. Про це пише сайт beztaby.te.ua.

Попри те, що спецназівців у частині бачити не хотіли, за двері їх виставили, не звільнивши попередньо з ЗСУ. Чоловіки додому поїхати не могли, адже їх одразу би тоді назвали дезертирами. Тому протягом цілого червня військові були змушені «бомжувати» під частиною.

«Зараз ми судимося, щоб розірвати контракт з Міноборони. Наступний наш позов буде щодо виплати зароблених коштів. Частина заборгувала по 90-93 тисячі гривень кожному бійцю. З Тернопільщини нас четверо: один з Тернополя, а троє – з Бережан», – додає Віктор Лазар.

Позаду у Віктора Лазара – служба у батальйоні «Тернопіль» та спецназі. Розірвати контракт він хоче, аби потім перейти в іншу військову частину і далі захищати Батьківщину. Та, схоже, плани чоловіка здійсняться не скоро: на судове засідання сьогодні у Господарський суд ніхто від Міноборони не з’явився. Лист з повісткою до суду повернувся назад у Тернопіль – у військовій частині, каже Віктор, його просто проігнорували, адже помилку у адресі військової частини зробити ніхто не міг.

Через цю оказію наступне засідання суду перенесли на 9 серпня.