Як ми повідомляли, з 1 квітня тарифи на проїзд у маршрутках Тернополя зростає. 2,50 гривні мешканці міста будуть платити у автобусах, які працюють в режимі маршрутного таксі, і 1,50 гривні у «соціальних» маршрутках. Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні виконавчого комітету міської ради.

Чи задоволені такому рішенню самі перевізники однозначно сказати важко. Адже вони подавали свої розрахунки на більшу ціну. Свою позицію щодо існуючих тарифів вони вкотре висловили і на сьогоднішньому виконкомі. За словами директора приватного підприємства «Терновояж» Олега Горошка, останніх два-три дні перевізники змушені заправляти автобуси у борг.

– Після вихідних, після святкових днів не вистачає виручки, щоб заправити автобуси. Якщо так далі буде йти, то просто взагалі не буде за що заправляти і за що ремонтувати рухомий склад. Повірте, на сьогоднішній день тарифи на проїзд у нас не дуже високі. А автоматично не оновлюється так інтенсивно, як раніше, рухомий склад. І найгірше, щоб, не дай Бог, не став транспорт, – пояснює підприємець

Як запевняє Олег Горошок, сьогодні в день через поломку з’їжджає з маршрутів біля 30% рухомого складу. А коштів оперативно його ремонтувати немає. Заміна тільки однієї ресори коштує 500-600 гривень. А «чиста» виручка, стверджує перевізник, становить на сьогоднішній день 350-400 гривень. А на менш рентабельним маршрутках і взагалі 150 гривень.

– Два-три таких більш-менш рентабельних маршрути. А основна маса – там немає виручки. А мусить їздити автобус, що у святковий день, що у будні. А в святкові дні взагалі немає. Тому ми дуже б вас просили, щоб ви дослухалися до наших побажань. Ми стараємося, що можемо, те і робимо. Але, якщо нехватка коштів, повірте, вона ні до чого доброго не приведе. Шкода буде, якщо це все зупиниться. А ще бачите, які на сьогоднішній день складні погодні умови, зима дала про себе добре чути, розумієте, і просто треба рятувати транспорт міста Тернополя, – наголосив Олег Горошок.

Низку зауважень до перевізників мав міський голова Сергій Надал. – То квитка не дають, прибирання автобусів, культура водіїв і так далі. За тих чотири місяці, що ми з вами працюємо, ми достатньо вивчили проблему. І хоча це з одного боку негатив для тернополян, з іншого – є загроза того, що транспорт може просто зупинитися. Тому враховуючи ті висновки, які дали і громадські слухання, і тарифна комісія, ми швидше за все змушені будемо піти на те, щоб підвищити до 2,50. Але ми зараз будемо говорити про ряд умов, які зобов’язання ви берете на себе. Хоча я і так розумію, що не буде особливо позитивного сприйняття підняття тарифів. Але ми будемо гарантувати певні послуги, які мають задовольняти наших людей, – зазначив очільник міста.

Рішення про підняття тарифів на проїзд у маршрутках члени виконкому прийняли одноголосно. А які вимоги поставив Сергій Надал перед перевізниками читайте згодом.