Кінець минулого та весь 2010 рік тернопільські можновладці тішили громадськість області тим, що нав’язали Центру свої бюджетні правила гри.

Мовляв, ми готуємо угоду з Кабміном, в якій буде прописано по роках скільки коштів має бути виділено Тернопільщині з Державного бюджету. Першою з цією ідеєю виступила тоді ще Прем’єр-Міністр Юлія Тимошенко. Напередодні першого туру вона направила до Тернополя тоді ще міністра економіки, а зараз в’язня Празької тюрми, Богдана Данилишина. В урочистій атмосфері міністр підписав протокол про наміри з головою облдержадміністрації тоді Юрієм Чижмарем та головою облради Олексієм Кайдою. Була створена відповідна комісія, яка відпрацьовувала всі пропозиції до тексту угоди.

Минули вибори. Ажіотаж навколо питання угоди вщух. Однак з приходом Михайла Цимбалюка робота над документом продовжилася. Влада вписала в його текст всі можливі і неможливі проекти, які б могли профінансуватися за державний кошт. Була там і добудова бібліотеки в Тернополі, і будівництво сміттєпереробного заводу, і багато-багато іншого. У жовтні перед новими виборами навіть скликали обласну сесію, де депутати парафували усі ці пропозиції.

Минули і ці вибори. І знову питання угоди зникло з перших сторінок газет. В прийнятому головному фінансовому документі країни жодним словом не обмовлено про анонсовану угоду, яка так і не підписана. Та й ніхто з тернопільських  можновладців про неї вже  не згадує. Можливо, комусь соромно, що їх знову «пошили у дурні», а хтось і права в силу посадового становища не має сказати.

А тим часом, під час зустрічі з головами районних рад голова обласної ради Олексій Кайда знову розповідає, який поганий для Тернопільщини бюджет-2011. «Судячи із проекту державного бюджету, область недоотримає  майже 23 мільйони гривень на медицину,  понад 2 мільйони на культуру, на освіту – 40 мільйонів», – зазначив Олексій Кайда – пише сайт облради.

Ось така сумна історія. Вибори не скоро, а виживати області треба. Очевидно – самотужки.