Міжнародний день ді-джея відзначають у всьому світі 9 березня. Ді-джеї у цей день, наскільки б відомі вони не були, працюють абсолютно безкоштовно.

У Тернополі свято проходить значно скромніше, аніж за кордоном. Місцеві ді-джеї відзначають професійне свято, збираючись усі разом в одному з тернопільських клубів. Про це пише газета «20 хвилин».

Якщо за кордоном кошти, зібрані з такої вечірки, передають благодійним установам та дитячим організаціям, то у нас про це, як зізнаються місцеві ді-джеї, вирішують самі власники клубів, де проходять святкування.

– Про якесь особливе святкування не йдеться, – розповідає тернопільський DJ Pauly Sergyj – Сергій Гаврилюк. Він не є резидентом конкретного клубу, працює за запрошенням. – Ми просто збираємось у клубі і робимо вечірку. Так цьогоріч тернопільські ді-джеї святкуватимуть в Partyclub. А чи підуть кошти на благодійність, сказати не можу, адже це уже вирішують у клубах. Єдине, що знаю точно, – усі ді-джеї працюють у цей вечір таки безкоштовно, – каже посміхаючись хлопець.

Відзначатиме своє професійне свято і тернополянин Віталій – DJ Magregor. Його музику найчастіше можна почути у «Козі», хоча він теж не є резидентом якогось одного клубу. Як зізнається він, святкування пройде у вузькому колі. А от DJ Doctor’у – Юрію Коробці святкування професійного свята запам’яталось веселими вечірками у клубах. Зібрані кошти у Тернополі також віддавали на благодійність, каже він. Наразі ж Юрій більше займається організаторською діяльністю різноманітних концертів у Буковелі, аніж стоїть за пультом.

Не перший рік День ді-джея святкує й тернополянин Андрій Гошва – DJ Goshva. Він – резидент однієї із київських радіостанцій. Свою музику крутить навіть у нічних клубах Англії, Америки, Австралії.

– Останні кілька років День ді-джея святкую у Києві – на благодійних вечірках, організованих Kiss FM, – розповідає він. – У цей день ді-джеї, як правило, виступають без гонорару, а всі кошти ідуть благодійним організаціям. Вважаю це чудовою ідеєю. Минулого року усі гроші передали дитячому будинку.

Цьогоріч Андрій святкуватиме за кордоном. Разом із друзями він організовує захід у Чикаго, а зібрані кошти передадуть Chicago Foundation for woman, пише «20 хвилин».