29 травня завершилось формування команди Олега Сиротюка у районах. В. о. Президента Турчинов призначив останнього 17-голову РДА на Тернопільщині.

Сиротюк, ШепетаПобіжний погляд на цей список утверджує в думці, що головним чинником при призначеннях було дотримання принципу партійних квот, а не професійні якості чи бачення розвитку тієї чи іншої території. Ми розповідали, що першими квоти на призначення на посад голів РДА поділили нардепи-“смотрящі” від партій коаліцій. Початкова домовленість Кайди, Деревляного та Побера передбачала квоти відповідно 5-6-5. Однак внаслідок кулуарних розмінів та пертурбацій ця схема трансформувалась 7-5-5. “Свобода”, якій належить уся повнота влади в області, зуміла дотиснути призначення голів РДА у 7 районах – Бучацькому, Борщівському, Козівському, Ланівецькому, Підгаєцькому, Тернопільському та Шумському. Можливо, за вийнятком голови Тернопільської РДА Строєвуса, усі вони належать до партійної лінії Сиротюка-Стаюри.

“Батьківщині” Деревляного перепало 5 районів – Кременецький, Бережанський, Чортківський, Гусятинський та Монастириський. Ще один район – Теребовлянський – для тимошенківців також. Його очолила депутат райради від БЮТу Галина Зелінська. Голова Теребовлянської райради Попко знайшов аргументи зарахувати це призначення до квоти “Удару”. З інших 4 квот кличкістів лише один – голова Зборівської РДА Ігор Яворський належить до партійних кадрів. У Збаразькому та Підволочиському районах головними були закулісні домовленості, у Заліщицькому – вибір Майдану.