Саме в картриджі відбувається «головне таїнство» кожної POD-системи: рідина перетворюється на ароматну пару. По суті, розхідник є головним компонентом такого пристрою для паріння. Звичайно, не варто забувати про акумулятор, який живить систему енергією. Або про стильний і міцний корпус – адже він перетворює девайс на красивий і практичний аксесуар. Але все-таки картридж – точно всьому голова!

Вибір такого компонента, в принципі, відбувається, виходячи з його сумісності з конкретною моделлю пристрою для паріння. Наприклад, картридж XROS підходить для шести під-систем Vaporesso. Але виробник пропонує 4 варіанти опору – якому віддати перевагу? Що ж, давайте розберемося, як підібрати відповідний картридж для вашого пода, виходячи з власних уподобань у парінні.

Яку рідину парити – сольову чи звичайну?

Спочатку під-системи працювали виключно на сольових рідинах. Власне, такі пристрої для паріння навіть з’явилися тільки завдяки розробленій американськими вченими нікотинової солі. Але сьогодні у продажу можна зустріти моделі, в яких реалізована можливість заливати в картридж як сольову, так і звичайну рідину. Для цього потрібно правильно вибрати опір койла.

Наприклад, уже згаданий картридж XROS пропонується в чотирьох варіаціях – опором від 0,6 до 1,2 Ohm з кроком 0,2. Варіант на 0,6 Ohm формує напіввільну затяжку. У результаті в такий картридж можна залити як сольову рідину (бажано не надто міцну), так і на звичайному (натуральному) нікотині. Тобто цей варіант є універсальним, на відміну від трьох інших. Вони формують тугу (сигаретну) тягу. Різниця в опорі позначатиметься на ступені нагрівання койла, але істотно манеру паріння це не змінить.

Але в чому відмінності між парінням сольової і звичайної рідини? Варто назвати основні особливості, які приносить використання нікотинової солі:

  • Швидке насичення – достатньо всього кількох затяжок, оскільки близький до людського рівень pH сприяє швидкому всмоктуванню діючої речовини в кров. Різниця з натуральним нікотином вражаюча – 8 секунд проти 25-30 хвилин.
  • Скорочення кількості перекурів – сіль довше виводиться з організму. З урахуванням швидкого втамування нікотинового голоду це сприяє повільнішій витраті рідини.
  • Точна передача смаку – у процесі виробництва сировина (витяжка нікотину з тютюнових листів) піддається багатоетапному очищенню від домішок і добавок, які негативно впливають на сприйняття аромату.
  • Ризик швидко отримати передозування – міцність сольових рідин істотно вища (вміст нікотину доходить до 65 мг/мл на противагу 3-12 мг/мл у звичайних рідинах). У сукупності зі швидким потраплянням у кров це призводить до необхідності використовувати тугу затяжку.
  • Довший термін зберігання рідини – рівень кислотності значно нижчий.

Перекури при використанні рідин на основі нікотинової солі тривають недовго, а їхня кількість істотно падає. Тож любителям тривалих посиденьок і глибоких (кальянних) затяжок варто зупинити вибір на звичайних рідинах.

Закритий або відкритий тип картриджа – два підходи до паріння

Закриті під-системи використовують змінні картриджі, які продаються повними. Після вичерпання ресурсу рідини досить зняти старий і поставити на його місце новий розхідник. На все про все йде від сили 10 секунд. Переваги такого технічного рішення очевидні – користуватися пристроєм максимально зручно і практично. Мінус у тому, що власнику закритої системи доступні тільки аромати, які пропонує виробник його пода.

Відкриті системи потребують значно більшої уваги користувача – необхідно періодично:

  • Самостійно заливати рідину в перезаправний картридж.
  • Чистити і мити резервуар для рідини.
  • Міняти випарник (залежно від моделі) і картридж.

Все це вимагає акуратності, знань основ функціонування подів і вейпів, а також розуміння важливих особливостей заправки. Наприклад, після того, як рідина залита в картридж, потрібно дати пристрою настоятися 7-10 хвилин, щоб рідина змочила намотану на спіраль вату і гніт. Інакше койл підгорить, що викличе гіркоту в роті під час паріння. У результаті доведеться міняти випарник або картридж (залежить від конкретної моделі).

Зате вибір смаків обмежений тільки фантазією любителя паріння. Адже в бак можна залити не тільки фабричну рідину, а й приготовану самостійно. У цьому разі варто скористатися шансом розробити воістину унікальний аромат і здивувати товаришів по захопленню.