Напередодні 70-річчя з дня створення УПА кандидати в депутати зі телеекранів та сторінок преси вітають ветеранів національно-визвольних змагань, клянуться у вірності національними цінностям. Щиро це чи не щиро важко відрізнити, як важко «на око» визначити, хто стане в новій Верховній Раді «тушкою», а хто чесно і віддано захищатиме патріотичні цінності та інтереси виборців.

Щоби не були голослівними проаналізували не те, що написано на рекламних носіях (біл-бордах, роликах, банерах), а те що зафіксовано в ЦВК – офіційних виборчих програмах. Розглянемо головних претендентів на перемогу в Зборівському виборчому окрузі. Це в (алфавітному порядку): Бойко, Болєщук, Вихрущ, Петровський, Чайківський.

Володимир Бойко Володимир

Болєщук

Анатолій Вихрущ Володимир Петровський Іван Чайківський
Визнання ОУН-УПА на державному рівні Відсутня позиція так Відсутня позиція Відсутня позиція так
Скасування закону Колісніченка-Ківалова про другу російську мову так так Відсутня позиція Відсутня позиція так
Вступ України в Європейський Союз так так Відсутня позиція Відсутня позиція так

Відверто кажучи, виходить сумна картина. Кандидати, які б’ють себе у груди і називають себе найбільшими українцями, м’яко кажучи, соромляться, або бояться важливих для кожного патріота те. Як показує досвід минулих парламентських каденцій, серед невизначених депутатів найбільша кількість потенційних тушок. Тому виборцям необхідно детально аналізувати програми кандидатів, а не слухати їх голослівні обіцянки.