У Тернопільській області процвітає тіньова економіка. За результати досліджень Держслужби праці, кожен восьмий житель Тернопільської області отримує зарплату «в конверті». Щоб вплинути на ситуацію, були запроваджені нові штрафи для роботодавців за нелегальних працівників.

Зарплата в конвертахНині штраф за кожного неофіційного працівника сягає більше сорока тисяч гривень. Фінансові стягнення за порушення у сфері зайнятості наповнюватимуть державну скарбницю.

«Починаючи з червня цього року уповноваженими посадовими особами управління Держпраці в Тернопільській області виносилися постанови щодо накладання фінансових санкцій на суб’єктів господарювання, тобто не на посадових осіб, а фінансова санкція накладається на всю установу. Сплата штрафу йде від установи. І на сьогоднішній день дійсно існує хороша статистика що велика кількість прийнятих рішень щодо накладання цих санкцій, вона складає в сумі 875 тисяч гривень, з них вже сплачено до державного бюджету практично 60 тисяч», – каже в. о. начальника управління Держпраці в області Наталія Рус.

У разі несплати штрафів за неоформлених працівників роботодавцям доведеться відповідати перед судом. Така практика вже поширюється в області. Чи допоможуть фінансові стягнення подолати тіньовий бізнес, покаже час.