130 років від дня народження українського церковного діяча, єпископа Української греко-католицької Церкви, кардинала Католицької церкви, Патріарха Йосифа Сліпого минуло у лютому.

Урочистості з цієї нагоди відбулися біля пам’ятника Патріарха, що біля тернопільської Катедри 17 лютого. Та різноманітні заходи з вшанування Йосифа Сліпого триватимуть в місті та області впродовж року.

– Патріарх Йосиф сліпий не лише для нашої архиєпархії, а взагалі для тернополян є особою неодинарною, адже він народився у Заздрості, – каже отець Віталій Козак, вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. – Відповідно, маємо  обов’язки до його пам’яті, популяризації особи, до відкриття його свідчення всім українцям. Тому заплановано ряд заходів, які триватимуть упродовж року. Цей рік стане для нас роком, що дає нагоду відкрити особу Патріарха. Маємо вживати різних засобів для цієї цілі. Зокрема, на осінь запланована міжнародна науково-практична конференція, присвячена пам’яті Патріарха Йосифа. Підготовка до неї розпочнеться вже в ці місяці. Плануємо залучити науковців зі світовим ім’ям, які б могли залишити свою думку про спадщину, життя, діяльність патріарха Йосифа. Це буде науковий захід. Інші речі заплановані на локальному рівні. В осередках наших деканатів плануємо провести урочисті академії. Будуть також різні проекти, публікації, круглі столи, конференції, проводитимемо заходи для молоді.

Окрім цього, у крипті-музеї Архикатедрального Собору Тернополя заплановано відкрити виставку «Патріарх катакомбної Церкви». Популяризувати її будуть  у туристично-інформаційному центрі Тернополя. А в Тернопільському академічному українському драматичному театрі імені Тараса Шевченка до пам’ятної дати готують виставу про Патріарха Йосифа “Голгофа”.