Громадський комітет «Народний вибір 2012» оприлюднив результати соціологічного опитування, проведеного Українською Інформаційною Службою з метою визначити найбільш прохідних кандидатів від українських опозиційних сил у виборчому окрузі №193, який включає місто Камянець-Подільський та Камянець-Подільський і Новоушицький райони Хмельницької области.

Згідно з результатами дослідження:

На питання про готовність взяти участь у парламентських виборах, що відбудуться 28 жовтня 2012 року, 81,1% респондентів відповіли, що планують прийти і проголосувати, ще 10,5% що не планують та 8,4% ще не визначилися.

Виборці округу більш схильні підтримувати кандидата від обєднаної опозиції, в порівнянні з кандидатом від влади чи від іншої партії. Так, кандидата від обєднаної опозиції готові підтримати 25,2% респондентів; кандидата від влади 8,4%, кандидата від іншої партії 7,6%, кандидата-самовисуванця 4,6% опитаних.

В той же час, 26,7% респондентів відповіли, що для них є важливими позиція та погляд кандидата, а не його партійна приналежність, а 24,7% обрали варіант «важко сказати».

Даним, отриманим коли питання про підтримку кандидатів від влади, опозиції, третіх сил та самовисуванців, формулюється у загальній формі певним чином суперечать відповіді тих самих респондентів, стосовно конкретних поіменно названих кандидатів. Так, на питання «Якби вибори відбулися найближчої неділі, якого із кандидатів Ви б підтримали? (серед тих, хто планує взяти участь у виборах)», зі значним відривом були названі імена безпартійного опозиціонера Ростислава Яреми та провладного Володимира Мельниченка (Партія регіонів). Зокрема, за Ростислава Ярему готові віддати свої голоси 30,1% опитаних, за Володимира Мельниченка 24,8%. Значно відстають від них Вячеслав Дубицький (3,3 %), Петро Приступа (1,7%), Віктор Худняк (1,4%) та Іван Гончар (1,3%). Не визначилися при відповіді на це питання 36,1% опитаних виборців.

Що стосується рейтингів політичних партій, то обєднану опозицію підтримують 37,5% респондентів, які планують проголосувати, Партію регіонів 11,1%, Партію «Удар» 9,8%, ВО «Свободу» 6,8%. Не долають планку у 5% партії «Україна вперед» (4,7%), Комуністична партія України (4,4%), Союз патріотичних сил (2,4%) та Народна партія В. Литвина (2,1%).

Таким чином, можна констатувати, що попри суттєвий вплив, який має на виборців Хмельниччини приналежність кандидата до тієї чи іншої політичної сили, вирішальними при голосуванні у цьому регіоні стануть особисті якості кандидата та їхня відомість в окрузі. Отже, українські опозиційні сили мають шанс виграти у влади виборче змагання на Поділлі лише якщо зіпруться на добре відомих і авторитетних у регіоні осіб, достовірно визначити яких на думку Комітету «Народний вибір 2012» можуть допомогти громадські вибори єдиного опозиційного кандидата НАРОДНІ ПРАЙМЕРІЗ.

Опитування було проведено в липні 2012 ІА «Українська інформаційна служба» методом face-to-face інтервю на замовлення громадського комітету «Народний вибір 2012». Всього опитано 789 респондентів. Вибірка опитування репрезентативна за ознаками віку, статі та місця проживання (м. Камянець-Подільський, Камянець-Подільський район, Новоушицький район). Довірча ймовірність 95%, теоретична похибка 3,5 %. Результати дослідження у діаграмній формі можна переглянути тут.

Довідка: Громадський комітет «Народний вибір 2012» створений для сприяння втіленню вимог громадськості, проголошених 07 травня 2012 року у Зверненні українських громадських лідерів до керівництва українських політичних партій, зокрема проведенню «попереднього народного голосування» «опозиційних праймеріз» у тих одномандатних виборчих округах, де місцева громадськість виступатиме з ініціативою їхнього проведення.