Макети пам’ятників Незалежності України представлені у «Арт-галереї», що на вулиці Сагайдачного.

.

Нагадаємо, встановити такий монумент у Тернополі місцева влада вирішила понад два місяці тому. Був оголошений конкурс, на який зголосилося одинадцять учасників. Відтак, одинадцять макетів стоятимуть у галереї упродовж місяця. Тому кожен охочий зможе оглянути виставку та обрати для себе найкращий варіант.

– Протягом місяця тернополяни зможуть прийти, подивитися, вибрати, сказати свою думку, що їм більше подобається. Протягом місяця буде працювати і експертна комісія, яка створена. Ми маємо намір на честь свята Покрови офіційно оголосити переможця, чий проект став найкращим. Це буде пам’ятник Незалежності, про який мріяли всі – від початку незалежності, від початку створення самостійної держави, від часів діяльності першої міської ради першого демократичного скликання. Всі це намагалися зробити, але з якихось певних причин це не вдалося. А тепер потрібно цю ідею реалізувати, – вважає міський голова Сергій Надал.

Споруджувати пам’ятник планують методом народної будови. Тому мер буде просити допомоги у кожного тернополянина.

– Дуже добре, що це якраз буде виборчий період. Ми подивимося, які політичні сили дійсно поважають і цінують державу, незалежність, і наскільки фінансово долучаться до цього проекту. Я думаю нам вдасться його реалізувати, збудувати до наступного року, до наступного Дня незалежності, – сподівається Сергій Надал.

З-поміж одинадцяти макетів майбутнього пам’ятника міський голова для себе обрав три. Але з етичних міркувань називати їх відмовився.

До речі, макети лише пронумеровані, на них не вказано ні прізвище автора, ні місто, яке він представляє. Свою думку тернополяни зможуть висловити у спеціальній книзі записів. Сергій Надал також запевнив, що думку громади обов’язково врахують, але кінцевий висновок зроблять все-таки фахівці.

Нагадаємо, пам’ятник Незалежності України планують встановити на Театральному майдані біля флагштоку.