Допоки новопризначені будівничі розбудовують нову країну, її жителі змушені думати, як би себе прогодувати.

Вересень став як ніколи разючим щодо росту цін на всі товари. З продуктів харчування жодні не подешевшали, навпаки. Найбільше подорожчала продукція, яка збиває наповал кандидатів в президенти – яйця порівняно з серпнем подорожчали на 43,4%(!!!), картопля – на 26,6%. Усі овочі, за даними обласного управління статистики, зросли в ціні на 12,8%.

На 7,1–3,1% стали дорожчими тваринні жири, масло, рис, фрукти, сири, кисломолочна продукція та хліб, на 2,5–0,6% – макаронні вироби, молоко, м’ясо та м’ясопродукти, олія.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 6,4%, у т.ч. тютюнові вироби – на 11,5%, алкогольні напої  на – 2,3%.

Одяг і взуття стали дорожчими на 0,6%, предмети домашнього вжитку, побутова техніка – на 0,3%.

Ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,2%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,7%, насамперед, за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 1,2% і медичних приладів та обладнання на 1,1%.

Зниження цін на транспорт в цілому на 0,2% зумовлене, насамперед, здешевленням палива та мастил на 1,2%. Крім того на 1,8% стали дешевшими автомобілі.

Ціни у сфері відпочинку і культури зросли на 1,3%.

Подорожчання послуг у сфері освіти на 5,4% зумовлене  підвищенням плати за навчання в закладах середньої та вищої освіти (на 8,2% та 7,3% відповідно).

Ціни на різні товари та послуги та у ресторанах і готелях зросли відповідно на 0,4% та 0,3%.