Вартість вивезення сміття та обслуговування будинків і прибудинкових територій у Тернополі подорожчає із 15 квітня. Відповідні рішення прийняли під час засідання виконкому 25 березня.

Вивезення твердих побутових відходів на одну людину в місяць із 4 гривень 20 копійок підніметься до 7 гривень 70 копійок. Тернополяни, які зараз за послуги ЖЕКів платять 50 копійок за квадратний метр житлової площі з середини квітня будуть платити 80 копійок. А ті, хто зараз сплачує 1 гривню 53 копійки буде платити 2 гривні 45 копійок за метр квадратний.

Побутові відходи у Тернополі вивозять три підприємства – ПП «Екотерн», ПП «Квартал – Л» та ДП «Альтфатер-Тернопіль». Протягом останніх двох років вони вже неодноразово зверталися до міськради з пропозицією переглянути тарифи на їхні послуги. Але тарифна комісія тільки цього разу погодила їхні розрахунки, і подала пропозицію на виконком щодо необхідності підняття тарифів.

– Протягом двох останніх років ми неодноразово розглядали їх звернення, розуміли необхідність коригування тарифів, але тарифна комісія відхиляла розрахунки підприємств, і до останнього не пропонувала комітету здійснити коригування, – зазначив під час засідання виконавчого комітету Владислав Стемковський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. –  Останні три місяці підвищення ціни на паливно-мастильні матеріали призвело до того, що підприємства на межі зупинки, оскільки у собівартості послуги вони складають більше 50%. У сусідніх містах вартість вивезення одного метра кубічного сміття становить 40-50 гривень. У нас же вона становитиме 42,80 гривень, тобто ми зараз, після підвищення тарифів, виходимо на норми, які були затверджені сусідніми містами вже раніше. У сусідніх містах в місяць на людину встановлені ще півтори-два роки тому тарифи від 6 до 10 гривень. Наш тариф в місяць на людину після підняття становитиме 7,70 разом з ПДВ. Існуючий тариф сьогодні для людей – 4,20 в місяць з ПДВ. Тарифна комісія проводила кілька засідань і, розглянувши подані розрахунки підприємств, погодила їх.

Підприємства, які обслуговують житлові будинки і прибудинкову територію теж багато разів зверталися до органів влади з пропозиціями переглянути їхні тарифи. Зрештою, їм вдалося досягнути свого. Микола Лесів, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології, зазначив, що через постійне зростання мінімальної зарплати, суттєве здорожчання електроенергії, паливно-мастильних та будівельних матеріалів, підприємства опинилися на межі банкрутства, тому необхідно відкоригувати їхній тариф. Відповідно до прийнятого на виконкомі рішення, з середини квітня за послуги ЖЕКу тернополяни будуть сплачувати від 80 копійок до 2,45 гривень за метр квадратний житлової площі.

Ольга Трач

Фото автора