Марія Максимів — знана тернопільська вишивальниця, яка навчила народному мистецтву не одне жіноче покоління. Свою ювілейну виставку «Вишиванка — символ України» майстриня відкрила у четвер, 24 березня у обласному Художньому музеї.

Про це пише «20 хвилин».

Привітати із відкриттям виставки свою наставницю і зразкову вишивальницю прийшли мистецтвознавці, колеги по цеху, друзі, знайомі люди. Вони дарують майстрині квіти, цілують її та обіймають. Помітно, що ця людина для них дорога.

Сама майстриня одягнена у національний стрій. На ній чорна вишита сорочка, спідниця і запаска, обличчя прикрашає радісна усмішка.

– Я вишиваю вже більше 60 років, – розповідає Марія Максимів. – Цей талант мені перейшов від мами. Дуже гарно вишивала й бабуся. Вишивка — це не просто улюблена праця, а моя життєва необхідність. Не дарма у народі кажуть: Я б не їла, я б не спала, я би тільки вишивала!

Те, що вишивка — покликання пані Максимів видно із її творчих робіт, яких на виставці понад 100. Більшість із них прикрашені традиційними подільськими орнаментами червоного і бордового кольорів.

70 робіт, які є на виставці — належать до традиційної української вишивки, – говорить директор обласного Художнього музею Ігор Дуда. – Інші – 33 роботи — тематичної вишивки. Найбільше хочу вам подякувати (прим. ред. – майстрині) за роботи у традиційному стилі. Адже, вишиванка — це символ не тільки України, але й символ Тернопільщини. А ви завдяки своїй праці зберігаєте народну символіку, яка створювалася протягом тисячоліть.

Під час презентації робіт Марії Максимів перед присутніми виступив її земляк і родич із Чортківщини Юрій. Хлопець зіграв на народному інструменті і побажав майстрині навчити вишивати ще як мінімум 20 людей.

Заступниця директора обласного краєзнавчого музею подякувала пані вишивальниці за прекрасні творчі роботи.

Ви робите велику справу, адже завдяки голці і полотні ви зберігаєте і продовжуєте традиційну чортківську і тернопільську вишивку, звідки ви родом, – сказала вона. – Думаю, що ваші роботи обов’язково прикрасять наш музей. Також хочу відмітити те, що ви малюєте голкою на полотні краще, аніж деякі живописці пензлем.

Переглянути експозицію вишиваних робіт Марії Максимів можна у Художньому музеї до 12 квітня.