Пластуни Тернополя розкладуть 16 двометрових конструкцій з натягнутими банерами із зображеннями людей в традиційних українських строях на вихідних, 6-7 листопада. На місці облич персонажів прорізані отвори, щоб будь-хто зміг сфотографуватись на згадку у вишиванці будь-якого етнографічного регіону, повідомляє «20 хвилин».

Мета проекту “Вишита України” – ознайомлення громадськості з українськими традиційними строями різних етнографічних груп та об’єднання тернополян навколо української культури.

В ілюстраціях використані фото із зображеннями вишиванок 14 етнографічних регіонів України кінця 19 ст., надані видавництвом “Балтія-Друк”, а ще 2 стенди представляють однострій сучасного пластуна і пластунки. Для виховного моменту підростаючого покоління всі ілюстрації підписані інформацією про те, з якої області походить вишиванка.

– Ми сподіваємось долучити до проекту якомога більше людей у всіх куточках України, щоб показати їм їхню історію через вишиванку, адже вона об’єднує всіх українців. Кожен учасник акції матиме змогу сфотографуватися у відповідних “строях”, а також поближче ознайомитися з “Пластом”, – повідомляє голова “Пласту” в м. Тернополі, Любомир Шимків.

Проект “Вишита Україна” є Всеукраїнської акцією. Після Тернополя ці зображення поїдуть в інші обласні центри та міста України, де діють осередки Пласту.

Початок акції 6 листопада о 12:00 біля пам’ятника І.Я. Франку, повідомляють тернопільські пластуни.