Виконавчий комітет Тернопільської міської ради прийняв рішення про підвищення тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води. Тепер городянам доведеться платити на 25% більше.

Нові тарифи запрацюють вже з 1 лютого. Основними чинниками зростання називають збільшення ціни на газ (з 1 серпня 2010 року на 50%), зростання мінімальної заробітної плати (з 605 гривень, закладених до цього у тарифі, до 940 грн.) та підвищення оплати за електроенергію (сьогодні підприємство теплових мереж платить на 16% більше). Директор комунального підприємства з рекордно-довгою назвою «Тернопільміськтеплокомуненерго» Василь Штопко підвищення тарифів вважає економічною необхідністю. Інакше місто могло б залізти у борги і залишитись взагалі без тепла. На сьогодні Тернопіль винен за газ близько 50 мільйонів гривень. Перед початком опалювального сезону борг становив 14 мільйонів гривень.  Найменше відчують здороження тарифів, за словами Василя Штопка, ті тернополяни, які мають субсидії.

За новими розрахунками, за один квадратний метр житлової площі тернополяни платитимуть 4,89 грн. замість 3,68 грн. Абонплата з 1,16 грн. зросла до 1,30 грн.

Сергій Надал у цьому засіданні участі не брав. Міського голову разом з делегацією чекає турне по кількох польських містах.

До речі, в столиці країни Києві заборгованість за спожитий газ перевищила 1 мільярд гривень. Однак, там ніхто не спішить піднімати тарифи. І це при утричі вищій середній зарплаті!

Адріана Макаренко, За Збручем