Українська Народна Партія та Народний Рух України об’єдналися. Таке рішення прийняли 19 травня учасники об’єднавчого з’їзду двох партій. Відповідно до рішень з’їзду, ухвалили нову назву партії – Народний Рух України (Українська народна партія «Рух»).

Головою об’єднаної партії обрано голову Народного Руху України Василя Куйбіду. Відповідно до підписаних між керівництвом партій угод, після об’єднавчого з’їзду члени обох партій пройдуть перереєстрацію. Журналістам зізналися – на об’єднавчому з’їзді дискусії були гарячими, але згоди дійшли.

«Були політичні сили вкрай не зацікавлені в тому, щоб таке об’єднання відбулося. Тому планувалися самі непередбачувані сценарії. Це було гостро, часом – дуже гостро. Але це все перебила одна річ, яка стосується самої атмосфери. Такі емоційні відчуття – я подібне відчував тільки на майдані. Коли почався процес голосування і воно було неоднозначне, 233 з 392 делегатів НРУ підтримали рішення і воно було прийняте згідно всіх норм. Тоді всі стали і почали скандувати «Україно» не заплановано, але це було так тепло і дружньо, що повірилося, що об’єднання має перспективу», – сказав голова обласної організації НРУ Анатолій Вихрущ.

У неділю у Тернополі відбулося спільне засідання обласних проводів партій, що об’єдналися в єдину структуру. Представники обох сил переконані, що у області злиття політичних сил пройде гладко і демократично.

«Сьогодні це об’єднання показує те, що в українській політиці є українські гетьмани, які можуть об’єднуватися, можуть десь заховати свої амбіції для того, щоб зберегти єдність націонал-демократичних сил. Ми формуємо праву позапарламентську опозицію, яка буде в опозиції до діючої влади. Боротьба за Україну триває і вона буде жорстокою», – сказав голова фракції УНП в обласній раді Володимир Болєщук.