Майже 20 років працював над виданням «Тернопіль: 1540-1944: історико-краєзнавча хроніка» відомий мистецтвознавець і краєзнавець Ігор Дуда, пише Тернопільська Липа

Книжка, яка вийшла з друку у видавництві «Навчальна книга — Богдан», містить 20 розділів і відомості з понад 40 польських, радянських, німецьких та українських джерел. «Вона багатостраждальна, бо йшов до неї довгих 19 років. І я дякую Богові, що дочекався виходу видання у світ», — сказав на презентації книжки в обласній науковій бібліотеці автор.

Це – перше краєзнавче видання, в якому видрукувана синхронна таблиця вулиць старого Тернополя і подано перелік почесних громадян та міських бургомістрів того часу, а також понад сімдесят ілюстрацій старовинних листівок та сучасних авторських фото. У своїй книжці Ігор Дуда висловлює і власні думки щодо Першої та Другої світових воєн, наголошуючи, що остання аж ніяк не була великою вітчизняною, повідомляє http://t-v.te.ua

Автор також подає власну версію щодо походження назви Тернополя і краю. Тернопільщина має три географічні регіони: Поділля, Опілля і приєднана до нас після 1939-го року Волинь. Тож від прізвища засновника міста Яна Тарновського і польської назви регіону Ополлє (українською Опілля) спершу пішла польська назва Тарнополь, яка згодом асимілювалась у Тернопіль», — стверджує Ігор Дуда.

Краєзнавець із сумом констатував, що не вдалося дослідити пласт історії до 1540 року та повідомив, що наступним його виданням буде історико-краєзнавча хроніка Тернополя 1944-2000 років.

Про вагомий внесок дослідження Ігоря Дуди в історію краю та України наголосили на презентації  книжки відомий тернопільський журналіст, літератор і краєзнавець Богдан Ониськів, дослідник історії Тернопілля Віктор Уніят, директор обласного краєзнавчого музею Степан Костюк, керівник видавництва «Навчальна книга — Богдан» Богдан Будний.