Робоча група по підготовці та виданню Книги Пам’яті Тернопільської області здійснює два державні загальноукраїнські проекти: видання меморіальних книг про учасників Другої світової війни та серії книг «Реабілітовані історією» про репресованих та депортованих уродженців області.

У рамках проекту «Реабілітовані історією» на початку 2009 р. вийшла тисячним тиражем перша книга науково-документального серіалу, у якій представлено короткі біографічні довідки про понад 4 тисячі репресованих осіб у нинішніх Бережанському, Борщівському і Бучацьких районах.

Весь тираж книги безкоштовно передано державним організаціям, архівним установам і бібліотекам області.

У 2010 р. редакція продовжувала роботу по збору та виявленню матеріалів про репресованих та депортованих учасників національно-визвольних змагань, уродженців Тернопільської області та їх родин для занесення в поіменні списки до книги «Реабілітовані історією». Працівники Робочої групи продовжують опрацювання архіву обласного УМВС, станом на кінець листопада 2010 року опрацьовано 4942 справи, 12182 персоналій із вищезгаданого архіву внесено в картотеку репресованих осіб, створено комп’ютерну базу даних репресованих та депортованих на 7451 особу, опрацювання триває.

На основі архівних справ Тернопільського управління СБУ, який опрацьовували члени робочої групи, створено унікальну поіменну картотеку репресованих уродженців нашого краю на 42 тис. осіб.

Здано на виробництво другу книгу серії «Реабілітовані історією», до якої крім документальних матеріалів, нарисів та спогадів, увійшли короткі біографічні довідки про репресованих уродженців Гусятинського, Заліщицького, Збаразького і Зборівського районів області.