Верховна Рада прийняла закон, який зробив можливими вибори в об’єднаних територіальних громадах 25 жовтня. За це проголосували 227 депутатів.

Цим законопроектом внесено зміни до законів “Про місцеві вибори” і “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Зокрема, відповідно до документу, призначати перші місцеві вибори в об’єднаних територіальних громадах буде Центральна виборча комісія, пишуть Українські новини.

Раніше передбачалося, що перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад, а також сільських, селищних і міських голів призначаються відповідними обласними радами (або Київською міською радою).

Також парламент вирішив, що у разі прийняття місцевими радами рішення про об’єднання громад вони повинні звернутися з поданням в обласні державні адміністрації (а не обласні ради, як було передбачено раніше), які повинні будуть розглянути їх протягом 10 (а не 30) днів і звернутися до ЦВК для призначення перших виборів.

Зазначимо, що на засіданні були присутні представники громад України та органів місцевого самоврядування. На цьому факті кілька разів загострив увагу депутатів спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, який зазначив, що проект цього закону – справжня децентралізація.

У свою чергу лідер Радикальної партії Олег Ляшко розкритикував законопроект, зазначивши, що згідно з документом повноваження повертаються в обласні державні адміністрації, а також Центральну виборчу комісію України. Відтак, фракція Радикальної партії не голосувала за законопроект у повному складі.

Законопроект набуде чинності з дня опублікування, а ЦВК не пізніше наступного дня зможе призначити перші місцеві вибори об’єднаних громад на 25 жовтня, згідно з переліком, який наведений у прикінцевих положеннях.

Нагадаємо, Тернопільська обласна рада, у якій більшість становлять представники “Свободи”, досі не затвердила перспективний план формування територіальних громад області. На сесії, яка розтяглася на кілька засідань, депутати не підтримали рішення про затвердження утворення об’єднаних територіальних громад та призначення у цих громадах перших виборів.

Читайте на цю тему: