Продовжуємо цикл публікацій про розстановку сил у виборчих округах Тернопільщини. Сьогодні наш погляд спрямовано в західному напрямку.

Округ №165, який складається з Тернопільського, Зборівського, Козівського, Підгаєцького, Бережанського та частини Кременецького районів здатен подарувати сюрприз 28 жовтня. Хто здобуде омріяну синю книжечку з золотим тризубом на написом “Верховна рада України” досі невідомо. Все залежатиме від самих претендентів на мандат та дій їхніх штабів.

Фаворити
До липня справа здавалася вирішеною Жоден з місцевих політиків чи бізнесменів і близько не міг скласти конкуренцію зірковому екс-голові СБУ Валентину Наливайченку. Він привіз на округ цілий десант політтехнологів, консультантів та чималі фінанси. Завдяки цьому йому вдалося залучити до себе найефективніших місцевих менеджерів та громадських діячів. Активні поїздки, особиста харизма та масові патріотичні акції розтопили серце галицького виборця. Київський політик швидко завоював рейтинг достатній для перемоги. Після несподіваного переходу Валентина Наливайченка у виборчий список УДАРу,  борців за результат у цьому окрузі, як мінімум, чотири.


Претенденти:

Володимир Бойко (ВО “Батьківщина”).
Його присутність у цьому списку обумовлена однією обставиною – належністю до ВО “Батьківщина”. Високий рейтинг політсили дає Бойку надію, що опозиційний електорат за інерцією проголосує ще й за нього. На інше помічник нардепа Василя Деревляного, який потрапив у висуванці завдяки протекції боса, надії не має. У виборчій програмі ми не помітили жодних “перчинок”, а особистих заслуг Бойка перед Україною в інформаційному просторі не накопали. Епізодичні спроби цього кандидата попрацювати з виборцями практично непомітні. Вся агітація обмежується обіцянками “їх зупинити” та звинуваченнями інших опозиційних кандидатів у продажності. Головна ставка штабу Бойка на Зборівський район, де “Батьківщина” традиційно має міцні позиції. Можливо, ближче до виборів штаб об’єднаної опозиції змусить свого висуванця активізуватися або шукатиме варіантів підтримки більш перспективного політика.


Володимир Болєщук (УНП).

Екс-голова Тернопільського району, а нині головний комунальник в команді свободівця Надала бореться за звання головного опозиціонера на окрузі. На липневих праймеріз, які влаштовував штаб Наливайченка по Зборівському округу, він виборов друге місце. Завдяки чималому політичному досвіду та бійцівським якостям міг стати фаворитом “забігу на коротку дистанцію”. Проте слабкість політичного бренду УНП та чвари в таборі пост-помаранчевих псують йому перспективи. Крім того, у базовому для Болєщука Тернопільському районі бурхливу діяльність розгорнув кандидат від влади – аграрний олігарх Іван Чайківський, який підім’яв під себе багатьох “нашоукраїнців”. Поки що голова фракції УНП в облраді не здається: вигадує нові гасла, шукає нові теми для піару, намагається завоювати “чужі” для себе райони.

Володимир Петровський (УДАР)

Команда Наливайченка зробила ставку саме на цього провінційного політика з Бережанщини, який поки що заграє і з помаранчевим електоратом та з симпатиками спортсмена з великими кулаками. Головна надія штабу Петровського на націоналістичний електорат Бережанщини та зростання рейтингу партії УДАР. Однак, досі не ясно чи молоді виборці з фан-клубу боксера дійдуть до виборчих урн. При гарній погоді замість голосувати вони можуть запросто чкурнути на дискотеку або на ставок ловити рибу.

У спадщину від Наливайченка бережанському УДАРнику дісталися численні білборди проплачені до самих виборів. З них кандидат, у випадку перемоги, обіцяє виборцям справжні дива, наприклад вигнати з посади самого Януковича. Чи сприймуть виборці серйозно такі гасла?

А ще, в політичних кулуарах не вщухають розмови, що заочна суперечка Петровського з Чайківським – добре зрежисована постановка влади, де ударівця використовують втемну.


Чайківський Іван, самовисуванець

Типовий для нинішніх часів кандидат від влади. Потужний аграрій, який розраховує на силу грошей та адмінресурс. Заради перемоги клянеться, що не вступить до фракції регіоналів, оголошує себе націоналістом, хоча недавно очолював провладну фракцію в районній раді. Роздає селянам свині в передвиборчий кредит і обіцяє їм золоті гори після виборів.

Базовими для Івана Чайківського є Тернопільський і Козівський райони, де він має відкриту підтримку влади. Та катастрофічний рейтинг ПР і не кращий авторитет місцевої влади є каменем, який здатен затягнути на дно навіть Яну Клочкому, не те що плавця, що вперше вибрався на таку серйозну дистанцію.

Кампанія Чайківського за своєю вартістю перевершує бюджет інших кандидатів на окрузі разом узятих. Чи вистачить для перемоги самих лише коштів?

Темні конячки

Руслан Кулик (Українська платформа “Собор”).

Цей молодий чоловік останні роки намагається здобути хоч якийсь мандат. Поки що не виходить. Та його старання виборці, можливо, оцінять згодом, на наступних виборах.

Технічні кандидати:

Баранов Костянтин (Партія Регіонів), Бойко Володимир, самовисування, Вихрущ Анатолій, самовисування, Ткач Володимир (КУН), Шевчук Олексій (НП), Шевченко Лілія (КПУ).

Значна кількість технічних кандидатів у цьому окрузі не випадкова. Більшість з них створюють фон для провладного кандидата. Одні – позірною належністю до ПР чи КПУ, інші – критикою фаворитів-опозиціонерів. Одиноким воїном у цьому полку виглядає професор Вихрущ. Певний час він супроводжував балотування Наливайченка, а на що розраховує зараз залишається великою загадкою.