Комуністи на Тернопільщині уже перемогли. Наразі в битві за представництво у ТВК.

Регіональний координатор на Тернопільщині громадської організації «Опора», яка проводить спостереження за виборами, Святослав Липовецький зауважив, що наша область є єдиною в регіоні, де найбільше членів ТВК представлятимуть Комуністичну партію України. Водночас більшість голів ТВК, їх заступників та секретарів належать до «Батьківщини».

Загалом у ТВК, каже Липовецький, домінують представники парламентських фракцій, які складають більшість у Верховній Раді. Найбільше представництво в ТВК усіх трьох рівнів матимуть комуністи – 57 членів. Другими за ними йдуть «Партія регіонів» та «Народна партія» – 56 осіб.

Цікавою є ситуація з представниками партій, які сформували у ВР блоки. Фракція «Блоку Наша Україна – Народна Самооборона», яка в парламенті представлена дев’ятьма політичними силами, в ТВК матиме представництво з шістьох партій. Зокрема, НСНУ має 22 члени ТВК, УНП – 10, ХДС – 13, НРУ – 9, ПОРА – 3, «Народна самооборона» – 1.

– Порушенням закону є склад ТВК по місту Тернополю, – зазначив Липовецький. – Блок тут представлятимуть не троє, а четверо членів ТВК: двоє з «Нашої України» та по одному від ХДС та УНП.

«Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» представлений трьома політичними силами: «Батьківщина» – 41 член ТВК, УСДП – 12, ПРП – 4. Водночас варто зауважити, що «Батьківщина» матиме й найбільше представництво серед голів ТВК, їх заступників та секретарів – 17 осіб (8 голів, 3 заступника, 6 секретарів).

Серед політичних сил, які не представлені в парламенті, по 13 членів ТВК мають «Свобода» та «Громадянська позиція», 9 – «Фронт змін», по 5 – «Єдиний Центр», «Нова політика» і «Сильна Україна”, 4 – «Українська партія» та по одному – «Українська платформа» і «За Україну».