5 червня Верховна зРада в першому читанні схвалила ганебний «мовний» законопроект українофобів Колєсніченка-Ківалова, який фактично передбачає офіційне закріплення російської мови у південно-східних регіонах. «За» проголосували 234 депутати.

Парламентська більшість, підперта «тушками», не зважила на багатотисячний мітинг опозиційних сил, які вимагали зняти даний законопроект з порядку денного.

Серед учасників акції протесту було багато тернополян. Серед них — численна делегація депутатів з Тернопільщини. Учасник мітингу під стінами Верховної Ради депутат Тернопільської обласної ради, активіст «Зарваницької громадської ініціативи» Володимир Болєщук повідомив, що станом на 10:45 в ході сутички під Верховною Радою проти опозиційних мітингувальників правоохоронці застосували сльозогінний газ. Це сталося під час зіткнення між опонентами “мовного” законопроекту та прихильниками Партії регіонів. Тернополяни були в самому епіцентрі подій. Кількаразово спалахували локальні сутички. Рівень напруги і протистояння між патріотично налаштованими мітингувальниками і проплаченими “язичниками”, звезеними регіоналами, наростає.

Володимир Болєщук вважає події у Верховній Раді спланованим антиукраїнським шабашем, який має на меті не тільки порушити права української мови, які захищені Конституцією України, а й розколоти державу на штучно і зумисно роздмуханому мовному конфлікті.

– На жаль, “мовне” питання  діюча влада цинічно підкидає суспільству з метою самозбереження у владі. Можновладці свідомо розділяють народ, переключаючи увагу з проблем соціально-економічних на тему, яка поляризує Схід і Захід. Відсутність успіхів та провал економічної політики підмінюється штучною боротьбою за  російську мову. Центральна влада намагається таким чином “підкупити” проросійський електорат, мобілізувати його напередодні парламентських виборів. Але це – шлях до руїни. До подібних методів можуть опускатись лише політики, яким абсолютно байдужа майбутня доля країни. Перший крок цинічної зради – ратифікація Харківських угод. Другий зроблено «мовним» голосуванням 5 червня. Верховна Рада, яка це зробила, не має морального права називатись українською. Антиукраїнська Верховна Рада має бути розпущена,  – заявив Володимир Болєщук.

На фото: під стінами Верховної Ради депутати Тернопільської обласної ради Степан Барна, Володимир Болєщук, Віталій Шафранський та екс-посол України в Канаді Ігор Осташ (зліва-направо)