Активіст Зарваницької  ініціативи, кандидат в народні депутати по Зборівському окрузі Володимир Болєщук вважає, що українські політики повинні бути мужніми, шляхетними і мудрими.

– Про те, якими мають бути політики — так звана “провідна верства” – читаємо в ідеолога Українського націоналізму Дмитра Донцова, – каже Болєщук, – він називає ознаки цієї верстви — мужність, шляхетність, мудрість.

Донцов пише про те, що коли немає мудрості, то можуть обдурити, якщо немає мужності, то можуть залякати, якщо немає шляхетності, то можуть підкупити. На переконання ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова ці всі три риси фактично і мають бути поєднані в нашій провідній верстві, котра виведе націю до вершин.

– Якщо говорити про конкретні приклади політиків для мене особисто, то їх є декілька, – продовжує Володимир Болєщук. – З давньої історії — це святий Володимир Великий, який хрестив Україну-Русь і цим дав потужний імпульс її розвитку. Україна княжих часів була потужним чинником Європейського розвитку. Нас поважали, нас боялись, з нами рахувались, – продовжує Володимир Болєщук.

Серед особистостей новітньої історії  Володимир Болєщук називає нашого земляка Ярослава Стецька, який зробив велику справу в мобілізації всіх народів землі в єдиний антибільшовицький блок. Його приймали президенти найбільших країн світу. І його план знищення людиноненависницької комуністичної системи завершився повною перемогою.

– Безперечно всім нам дає натхнення приклад визначного громадського діяча, який був вищий будь-якої політики, бо був справжнім батьком нації — Йосифа Сліпого. Після багатолітніх Сибірів він не скорився. Він зумів об’єднати роз’єднану українську діаспору, заклав основу відродження української церкви. Його праця “Заповіт” є і ще довго буде духовним дороговказом для українських політиків, – вважає Володимир Болєщук.