Унікальний мистецький проект «Воїни світла» презентували у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Він спрямований на реабілітацію і соціалізацію українських військових та їхніх родин.

На виставці представлено понад 100 картин, написаних українськими захисниками, які зазнали поранень, близько 300 фотографій, зроблених під час творчого процесу, а також 37 ляльок-мотанок, створених майстринею Оленою Хмельницькою.

– Цей мистецький проект вперше був ініційований і успішно реалізований ще у 2015 році в місті Рубіжному Луганської області методистом Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді – Оленою Хмельницькою, – розповіла Оксана Гулик, завідувачка відділу науково-просвітницької роботи ТОКМ. – Після повномасштабного вторгнення пані Олена разом із своєю сім’єю 13 березня 2022 року виїхали із рідного міста і оселились у Збаражі. Тому своє продовження артпроект отримав на Тернопільщині як результат спільної роботи волонтерки, громадської активістки, керівника ГО «Воїни Світла. Рубіжне» Олени Хмельницької і тернопільського художника, керівника ГО «Арт-студія Д. Р.» Рустама Давлетова. Уже другий рік поспіль вони спільно організовують майстер-класи з арттерапії для наших захисників, котрі проходять лікування та реабілітацію у медичних закладах Тернопільщини. На відкритті арткерівники Олена Хмельницька та Рустам Давлетов розповідали про особливу атмосферу мистецької терапії, що вдало доповнює і підсилює програму реабілітації військовослужбовців.

Майстриня Олена Хмельницька у своїх лялках-мотанках, як розповіли під час відкриття виставки, поєднала культуру регіонів Луганщини й Тернопільщини. Кожна лялька має свою історію, кожен виріб – уособлення самої України – зраненої, понівеченої ворогом, але такої ж красивої, гордої й незламної. Вони як потужний український оберіг здатні захистити країну, принести омріяні Перемогу та Мир нашій державі.

Виставка «Воїни світла» діятиме у музеї до 30 вересня.

Ольга Трач

Фото зі сторінки ТОКМ у фейсбуці