Троє людей втопилося на водоймах Тернопільщини з початку літа. Ще одного 9-річного хлопчика врятували у минулі вихідні працівники Лановецької рятувально-водолазної станції. Такі випадки частішають з настанням справжньої спеки, відтак рятувальники вкотре застерігають усіх дотримуватись правил безпеки на воді. Ставки та озера у спеку дають таку жадану прохолоду, проте натомість нерідко забирають людські життя, – повідомляє TV-4.

– Одну особу знайшли на Дністрі 1 червня. Інша встановлюється. 4 червня, на другий день Зелених свят, люди переходили Дністер в Заліщицькому районі з Івано-Франківської сторони. Були в нетверезому стані, одну людину змило і знайшли аж в Хотині, – розповів начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області Василь Козак.

За кілька діб течія може віднести тіло на сотню кілометрів. Не завжди, як показує досвід, вчасно помічають зникнення людини й у компанії. Причиною цьому – алкоголь. Більшість трагедій на водоймах стається саме через вживання спиртного. Не виняток і минулі вихідні.

– Ми маємо свіжий випадок, який стався в Борщівському районі, в селі Мушкатівка. Молода компанія виїхала на озеро відпочивати, вживали спиртні напої і маємо результат – 30-річний чоловік потонув, – зазначив Василь Козак.

Того ж дня у Лановецькому районі рятувальники витягли з води 9-річного хлопчика. Дитина купалась без нагляду батьків і почала тонути. Це вчасно помітив начальник місцевої рятувально-водолазної станції, тому хлопчика вдалося врятувати. Однак рятувальники є далеко не біля кожної водойми. В області близько тисячі ставків та озер, 26 водосховищ та понад 6 тисяч кілометрів протяжності річок. З численних місць відпочинку на цих водоймах паспортизований, тобто повністю відповідає вимогам, лише Тернопільський пляж. Таких місць в нашій області могло б бути як мінімум 7, розповідає Василь Козак, – хоча б там, де розміщені рятувально-водолазні станції. Для цього місце відпочинку необхідно обладнати роздягальнями та біотуалетами. Проте навіть у дозволених для купання місцях, про правила поведінки на воді забувати не можна, нагадують рятувальники.