Нарешті міський голова Тернополя Сергій Надал зрозумів, що не все так гаразд у місті із перевезеннями пасажирів. Про поведінку і хамство водіїв маршруток не скаржився, напевно, тільки лінивий. Про перегони, які влаштовують водії між собою, аби першим дістатися чергової зупинки, наражаючи при цьому на небезпеку пасажирів, постійно розповідають місцеві ЗМІ.

Численні скарги мешканців та неодноразові публікації в засобах масової інформації про порушення правил дорожнього руху перевізниками, недотримання графіків руху на маршрутах, в тому числі і на соціальних, вже набридли, вочевидь, міському голові.

Своїм розпорядженням від 29 листопада Сергій Надал вирішив спробувати покласти цьому безладу край. Начальнику управління транспорту мер доручив спільно з ДАІ щоденно проводити рейди на предмет дотримання водіями правил дорожнього руху та виконання договорів на перевезення пасажирів. Залучати до таких перевірок при потребі будуть також громадських інспекторів та муніципальних поліцаїв. За допомогою GPS-навігації відбуватиметься щоденний  моніторинг дотримання маршрутками розкладів руху, виконання графіків рейсів, а також відстою на зупинках. Ретельно перевірять також і роботу соціальних маршрутів. Про результати рейдів міському голові будуть письмово повідомляти щотижня, а щомісяця надавати меру пропозиції, як покарати недобросовісних перевізників. Персональну відповідальність за виконання даного розпорядження покладено на головного транспортника міста Ігоря Мединського. А контролювати його буде віце-мер Володимир Камінський.

Наскільки дійсно дієвим виявиться це розпорядження Сергія Надала і чи буде воно виконуватись не тільки на папері, покаже час.

До слова, на найближчому засіданні виконавчого комітету мають розглянути питання щодо підвищення вартості проїзду у тернопільських маршрутках до 2,50 гривень.