З 1 березня на 5,8% дорожчає вода у Тернополі. Відтак населенню доведеться платити за послуги водопостачання та водовідведення на 30 копійок більше.

Про це повідомив сьогодні директор “Тернопільводоканалу” Володимир Кузьма.

За його словами, необхідність перегляду тарифів назріла ще у травні минулого року. Основна причина, як завжди – це зростання тарифів на електроенергію.

– Тариф на січень минулого року був 86 копійок, а з січня 2012 року – він становить 1,07 гривень. А для нас кожна копійка – це десятки тисяч гривень росту затрат. Крім суттєвого росту ціни на електроенергію, також на необхідність росту нашого тарифу вплинув ріст вартості окремих матеріалів, які ми використовуємо в своїй роботі. Зокрема, металопродукція, паливно-мастильні матеріали. Також ціна на газ, яку упродовж року переглядали кілька разів, –  пояснив керівник комунального підприємства.

10 лютого Національна комісія прийняла рішення про коригування тарифів лише частково і тільки у частині, що стосується затрат на електроенергію. Хоча у «Тернопільводоканалі» сподівалися на повний перегляд.  За розрахунками на початок цього року, тариф для населення у Тернополі мав би становити 7,14 гривень. Однак в цілому по Україні для водоканалів тарифи були скореговані на рівні 7%. Для Тернополя, нагадаємо, – це 5,8%.

Отож, тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для населення міста Тернополя з 1 березня становитиме 5,48 гривень за один кубометр (зараз 5,18 гривень). Аналогічно скорегований тариф і для «Тернопільміськтеплокомуненерго». Нині за кубометр, який витрачають на виробництво гарячої води та опалення для потреб населення, комунальне підприємство платить 5,18 гривень. З 1 березня ціна становитиме 5,48 гривень.