Співробітники Державної автоінспекції з 1 листопада будуть штрафувати водіїв мопедів за відсутність прав категорії А1 на їх управління і відсутність реєстраційних документів на транспортний засіб.

Про це повідомив начальник департаменту ДАІ МВС України Валерій Лозовій. “Закон цього вимагає … Штрафи будуть такі ж, як і для інших транспортних засобів”, – сказав Лозовий.

Він нагадав, що 1 листопада закінчується так звана спрощена система реєстрації мопедів, коли їх власники могли отримати реєстраційні документи, тільки подавши заяву до органів ДАІ. А з 1 листопада, за словами Лозового, необхідно буде подавати пакет документів, який вимагається для оформлення будь-якого іншого транспортного засобу.

За словами начальника ДАІ, Державтоінспекція поставила на облік в Україну близько 50 тис мопедів.

Лозовій також повідомив, що Державтоінспекція планує всі екіпажі ДАІ оснастити алкотестерами.

“Сьогодні щодня на патрулювання виїжджає близько 5 тис патрульних машин, відповідно така кількість приладів нам необхідно”, – заявив начальник департаменту ДАІ.
Він підкреслив, що наявність алкотестерів в кожному екіпажі ДАІ значно скоротить час оформлення ДТП із неважкими наслідками і дозволить оглянути водія на стан алкогольного сп’яніння.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України з 1 січня 2010 року ввів обов’язкову державну реєстрацію мопедів.

за матеріалами Інтерфакс Україна