На Тернопільщині штрафують власників незареєстрованих мопедів. Водії двоколісних транспортних засобів, робочий об’єм двигуна яких до 50 кубічних сантиметрів, повинні мати посвідчення водія категорії А1. А ще – право на керування моторолером, скутером чи мопедом. Таку вимогу ще з початку 2010 року висунув Кабінет Міністрів України, повідомляє ІНТБ.

Часу на отримання необхідних документів було вдосталь, стверджує старший інспектор обласної ДАІ Микола Лецкалюк. Тому вже з 1 листопада водіїв за незареєстрований мопед на дорозі штрафують.

Право на керування мопедами, скутерами та моторолерами мають особи, що досягли 16-річного віку, пояснює Микола Лецкалюк. Посвідчення водія категорії А1 видають тим, хто склав у реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції теоретичний та практичний іспити. Вартість свідоцтва про реєстрацію двоколісного транспорту становить 157 гривень, а проходження відповідної експертизи – 210.

Реєстрацію скутерів, мопедів і моторолерів ввели для того, щоб запобігти крадіжкам, – стверджує Микола Лецкалюк. Із таким нововведенням повинна покращитись ситуація на дорогах, і водії мопедів стануть більш дисциплінованими, – сподіваються державтоінспектори.