Релігійну організацію, яка самовільно захопила територію біля Співочого поля, що в парку Національного відродження, незабаром виселять.

На це сподівається заступник міського голови Тернополя з гуманітарних питань Леонід Бицюра.

– Це потрапляє в площину адміністративної відповідальності за самовільне захоплення та несанкціоноване будівництво без дозволів. На даний момент ця справа перебуває в апеляційній інстанції, триває судовий розгляд. Стороною позову є комунальне підприємство «Об’єднання парків культури та відпочинку», – зазначив Бицюра.

Діяльність незареєстрованих організацій не є протиправною. Як переконаний Митрополит Київський і Всієї України Української Автокефальної православної церкви Блаженніший Мефодій, цим і керувалася група людей, яка самовільно захопила територію парку Національного Відродження – ще й проголосила себе релігійною організацією.

– Те, що це деструктивна організація, ми всі бачимо. Рано чи пізно з нею почнеться якийсь заколот: знову буде роз’єднання, знову Тернопіль буде потрясати релігійна війна. Без сумніву, порядок треба навести – і тільки адміністративно. По-іншому ми не можемо нічого вдіяти. Такі в нас закони, – каже Блаженніший Мефодій

Діяльність незареєстрованих релігійних організацій створює проблеми не лише міській громаді – вони поширюють міжконфесійну ворожнечу, – переконаний канцлер єпархіального управління Тернопільсько-Зборівської єпархії Української Греко-католицької церкви отець Андрій Романків.

– У різних публічних місцях – на базарах, в магазинах – розповсюджуються фальшиві наклепи на владику і священиків Української Греко-католицької церкви. Ми не можемо зрозуміти до кінця такої поведінки і такого становища, – каже отець Андрій Романків

Територію в парку Національного Відродження незареєстрована релігійна організація самовільно зайняла у 2003 році.

ІНТБ