На прес-конференції, яку провів вчора депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк, одним із головних питань було саме підтвердження його депутатського статусу. Як відомо, нещодавно сесія міськради прийняла рішення щодо усунення від виконання обов’язків кількох депутатів, серед яких значиться і прізвище Цимбалюка,  начебто за «прогули». Хоча у своїх коментарях міський голова Сергій Надал потім неодноразово наголошував на політичному забарвленні такого рішення – мовляв, «вигнали регіоналів».

Цимбалюк ВіталійЗ цього приводу Віталій Цимбалюк заявив наступне: «Будь-які заяви про те, що я вже не депутат, не відповідають дійсності. Я був і залишаюся депутатом Тернопільської міської ради. Більше того, вже можу продемонструвати ухвали міськрайсуду про призупинення дії рішення міської ради і постанови ТВК, які незаконно позбавляли мене депутатства, а вже згодом суд прийме остаточне рішення у цій справі».

– Щодо тієї сесії взагалі є багато запитань, – каже Цимбалюк. – Зокрема, в офіційному виданні міськради «Тернопіль вечірній» є повідомлення, що за рішення позбавити кількох депутатів повноважень сесія проголосувала одноголосно. Але, шановні, хіба 33 депутати із 60-ти – це одноголосно? Тобто, видання подає неправдиву інформацію щодо тих депутатів, які не підняли рук за незаконне рішення! Є в мене й інформація про те, що моє прізвище вписали в проект рішення про позбавлення депутатства буквально в ніч перед сесією. А щодо «прогулів», то цим грішили і представники «Свободи», але їх чомусь ніхто не зачіпає. В цілому ж  виглядає так, що основною метою для керівництва Тернопільської міськради було саме поставити моє прізвище в один ряд зі справжніми «регіоналами», щоб заплямувати моє ім’я. Бо ось і знайомі журналісти повідомляють, що останнім часом отримували зі структур міської ради своєрідні «темники» із вказівками, щоб у публікаціях та ефірах обов’язково називати мене «регіоналом» або «екс-регіоналом».

Віталій Цимбалюк пояснив, чому не варто клеїти такий ярлик  до його імені. «Справді, в 2010-му я вступив до цієї партії, бо на той момент Закон вимагав, щоби мажоритарники мали якусь партійну приналежність, – розповів він. –  Після великого розчарування в команді Ющенка чомусь повірив партії, яка тоді якраз прийшла до влади. До речі, якщо хтось ще не знає, то одним із співорганізаторів ПР був і теперішній Президент України Петро Порошенко. То чому б Тернопільській  міськраді не ухвалити політичне рішення і щодо нього?!»

– Що ж до мене, то свою помилку зрозумів вже через кілька місяців після тодішніх виборів, – зізнається депутат. – І відразу написав заяву про вихід із партії. Однак мені її не підписали. Річ у тім, що мій батько тоді займав посаду губернатора Львівщини. Він ніколи не був у жодній партії, але йому пригрозили: «Якщо твій син таки подасть заяву про вихід, ми тебе знищимо!». Заради батька я змушений був стерпіти, але відтоді з тернопільськими «регіоналами» навіть не вітався, більше того – почав пропускати сесійні засідання, аби уникнути роботи у їхній фракції. Натомість зосередив свою роботу на окрузі. А влітку 2013-го, коли батька таки «пішли» з посади, я негайно написав ще одну заяву про вихід з партії, яку голова міського осередку ПР Баранов вже підписав. Я про це ніде не заявляв, бо зробив це задля власної совісті, а не заради якогось піару. Однак коли після Майдану мене знову почали звинувачувати у «регіональстві», тому я зібрав засідання Тернопільського прес-клубу і публічно написав ще й заяву про вихід із фракції.

Віталій Цимбалюк продемонстрував журналістам згадані документи та процитував слова славнозвісної поетеси Ліни Костенко: «В житті одна помилка – не біда, біда, коли усе життя – помилка». Відтак зауважив, що свою помилку він зрозумів і виправив одразу, не завдавши нею шкоди жодній людині.

Причину ж сьогоднішнього потужного тиску на себе з боку керівництва Тернопільської міськради він вбачає в тому, що почав активно цікавитись ситуацією щодо розподілу землі в місті. «Ви знаєте, що я завжди виходив із сесійної зали, коли починався розгляд земельних питань. Але з часом зрозумів, що просто не голосувати – мало. Земельний дерибан в Тернополі необхідно терміново зупинити, – зазначив Віталій Цимбалюк. – Скориставшись своїм депутатським правом на отримання інформації, я дізнався про шокуючі факти і надіслав низку запитів до міськради. Ось чому у мене намагаються забрати мандат. А щоб і надалі обмежити громаді міста правдиву інформацію  щодо землі, мене можуть звинувачувати  не лише в «регіональстві», а й в усіх можливих і неможливих смертних гріхах».

Також на прес-конференції Цимбалюк показав журналістам нагороду, яку отримав від своїх побратимів по військовому вишколу за активну допомогу бійцям цього батальйону на Сході. Подякував навіть міській владі за те, що дослухалася до його січневого звернення щодо обороноздатності Тернополя і почала хоч якусь роботу в цьому напрямку. «Правда, спочатку мене звинуватили у тому, що я сію паніку, але зараз бачите самі, яка активна робота розгорнулася по більшості пунктів мого звернення».

«Про своє життя і свою роботу в цей непростий період я зараз вам, журналістам, розповідаю вперше. Майдан, Крим, війна… Все це усіх нас дуже змінило, – каже депутат. – Ось тільки гірко, що методи «роботи» деяких політичних сил і деяких можновладців все одно не змінилися…»