Святий Миколай був традиційно щедрим для дітей Тернопільщини найрізноманітнішими подарунками. І найбільше чекали їх вихованці шкіл-інтернатів та сиротинців, яким так бракує батьківської турботи та піклування. Солодощі і фрукти, одяг та іграшки – все це, безперечно, дуже потішило дітей. Та були й особливі подарунки, цінність яких залишиться з дітьми на все життя. Серед таких – унікальна дитяча книжечка «Повстанська абетка», додатковий наклад якої у 1500 екземплярів допоміг надрукувати і розвіз разом із автором в усі школи-інтернати області депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк.

Цимбалюк Віталій– Щороку їздив на Миколая в сиротинці та школи-інтернати, щоб хоч чимось допомогти цим дітям, – каже він. – А тепер дитячі проблеми хвилюють ще більше, бо нещодавно сам став батьком. Тож окрім традиційних подарунків хотілося потішити дітвору чимось особливим. Коли потрапила до рук «Повстанська абетка» тернопільського історика Олега Вітвіцького, то зрозумів, що це саме те, що потрібно! Різних дитячих книжок зараз начебто багато, але серед них майже немає таких, які би сприяли саме національно-патріотичному вихованню, цікаво й доступно розповідали про серйозні і важливі речі. Віршована книжечка  Олега Вітвіцького про хлопчика-повстанця Алярмика, гідного замінити нашим дітям різних зарубіжних супер-героїв, справила враження навіть на мене самого – дорослу людину з історичною освітою. Тож був вдячний автору за можливість долучитися до створення її додаткового накладу для вихованців шкіл-інтернатів. А зустрічі з дітьми, коли ми вручали їм ці книжки, схвилювали неймовірно! Навіть не думав, що малеча так чутливо реагує на те, що відбувається зараз у нашому суспільстві. І тим важливіше правильно і доступно пояснювати їм навіть дуже складні речі.

Однією з адрес, куди Віталій Цимбалюк привіз на Миколая солодощі, фрукти, спортінвентар, одяг для круглих сиріт та цілий стос «Повстанських абеток», був Теребовлянський навчально-виховний комплекс Тернопільської облради. Коли діти почули, що їм привезли книжечку про вояків, то частина аж з місць повставала, щоб її роздивитися. А коли вже кожний отримав свою, то відразу почали з цікавістю гортати і обговорювати. «Діти дуже гостро реагують на всі події, які відбуваються в Україні, – розповів директор навчального закладу Михайло Михайлюк. – І на жартівливу примовку педагогів «Діти-діти, куди вас подіти?» тепер цілком серйозно відповідають: «На війну!».  А на запитання, що вони там робитимуть, кажуть, що стрілятимуть у бандитів. Ось так!».

За «Повстанські абетки» Михайло Васильович був особливо вдячний, відзначивши, що книжки, тим паче патріотичні, якраз дуже потрібні закладу, але привозять їх дуже рідко. Того ж дня Віталій Цимбалюк відвідав і тернопільську спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат для дітей зі зниженим слухом.

– Провівши акцію «Повстанська абетка» від святого Миколая», я ще більше усвідомив, наскільки важливим є сьогодні національно-патріотичне виховання дітей і молоді, – підсумував Віталій Цимбалюк, – тож і надалі сприятиму цій благородній справі. Зокрема, знаю, що Олег Вітвіцький мріє, аби ця його книжка  потрапила й у навчальні заклади та бібліотеки східної України, а також  видати подібну для дітей старшого віку та підлітків. З радістю йому допоможу!

Микола Підберезний, “20 хвилин