Один із лідерів партії УДАР на Тернопільщині Віталій Максимов переконаний, що сьогодні опозиційні сили повинні виставити на президентських виборах єдиного кандидата, який уже буде мати сформовану команду. А всі страшилки, які поширюють недалекоглядні політики, що треба всім опозиціонерам йти у першому турі, не витримують жодної критики. Лунають заяви, припущення, що когось можуть вбити, когось просто зняти, комусь ще щось зробити.

Віталій Максимов– Думаю, що все це сказано без належного аналізу, ґрунтується більше на емоціях, ніж елементарній логіці. А ситуація наразі така: потрібен вже наприкінці січня-початку лютого єдиний кандидат в президенти України, щоб перемогти Януковича, – вважає Віталій Вікторович.

Вже не потрібно робити праймерізів. Є результати соцопитувань авторитетних організацій. Тому вибрати найрейтинговішого кандидата – просто. Наразі треба формувати команду уряду. Але по галузям, а не партійним квотам. Вважаю, що якщо партія не має висококласного фахівця, а є лише претендент-член партії, то це шлях в нікуди. Суспільство має обов’язково знати як кандидатуру президента, його програму, так і членів команди. Якщо громада опротестує активно якусь із запропонованих особистостей, треба зважати на думку людей, вивчати причини. Тому, за необхідності, буде час і можливість поміняти того чи іншого кандидата в уряді.

– Чому я так думаю? – запитує Віталій Максимов. – Та подивімось в історію: ми бачили трьох кандидатів в президенти ще в 1991 році: Чорновіл, Лук’яненко і Юхновський, потім була «канівська четвірка» з Морозом, Марчуком, Олійником і Ткаченком. Якби вони у 1999 році об’єдналися, то перемогти Кучму були реальні шанси. Але все зробили, щоб їх роз’єднати. Як наслідок, перемогу святкував Кучма. Візьмемо 2010 рік. Аналогічна картина: Ющенко, Тимошенко, Яценюк, Тягнибок, Гриценко, Тигіпко. На той час всі демократичні представники пішли в президенти. Що з того вийшло? Хто реально підтримав Тимошенко у другому турі? Практично ніхто. Навпаки, деякі казали не голосуйте взагалі. Інші говорили, що обидва кандидати – вороги України. І який підсумок виборів 2010 року? Президент Віктор Янукович. І така ж ситуація буде у 2015 році. Якщо ми не об’єднаємось за рік до виборів, то шанси виграти примарні.