8 партій домовилися разом протестувати проти фальсифікації виборів, створивши комітет захисту голосів “Стоп фальсифікації!”, пише сайт партії “За Україну!”.

Заяву комітету підписали уповноважені представники партій “Батьківщина”, “Громадянська позиція”, “За Україну!”, Партія захисників Вітчизни, “Реформи і порядок”, “Свобода”, Українська Народна партія та “Українська платформа”.

“Кампанія з виборів до місцевих рад, що триває в Україні, засвідчила, що влада створює серйозні перешкоди на шляху вільного волевиявлення громадян”, – зазначають партійці. Не маючи можливості чесно перемогти на виборах, влада взяла курс на тотальну фальсифікацію волевиявлення громадян”, – йдеться в заяві.

Головними інструментами фальсифікації за словами партійців обрано проведення голосування, підрахунку голосів і складення протоколів дільничних комісій без представників опозиції.

Головними завданнями комітету будуть моніторинг виборчого процесу, збирання й систематизація інформації про виборчі махінації й фальсифікації, що застосовуються владою по всій країні.

Партії також домовилися координувати дії у день голосування з метою забезпечення чесного підрахунку голосів та проводити “спільні дії, у тому числі акції протесту, для захисту волевиявлення виборців”.

Як для загальноукраїнського рівня – акція потрібна і корисна. Буде цікаво поспостерігати, як у Тернополі Надал допомагагатиме Заставному боротися з фальсифікаціями.