Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що в новий Податковий кодекс дозволяє великому бізнесу не платити податки, а тиск на дрібний бізнес посилиться.

“У спрощеній системі є проблеми, що потребують вирішення, але мені самому важко зрозуміти, чому “спрощенцям” треба “закручувати гайки”, а великому бізнесу можна дозволяти не платити податки”, – сказав Пинзеник в інтерв’ю “Газете по-киевски“.

“От якби у кодексі реалізували ідею про те, що податки повинні платити всі – і ніяких священних корів, це набагато простіше сприйняло б суспільство”, – додав він.

Пинзеник також зазначив, що додаткові повноваження податківців, прописані в Податковому кодексі, сприяють “розквіту корупції”.

“Але не думаю, що люди підуть у “тінь”, навпаки, багато насправді недрібних бізнесменів більше не зможуть використовувати інструмент спрощеної системи оподаткування і перейдуть у статус юридичних осіб”, – сказав він.

“Найбільший удар по спрощеній системі навіть не у ставках, а в тому, що “єдиноподатники” позбавляються права надавати послуги юридичним особам. Цей сегмент буде для них закритий, якщо вони не почнуть об’єднуватися або надавати послуги як фізособи і платити прибутковий – 15%”, – додав Пинзеник.

На питання, які пункти кодексу вдалі, Пинзеник відповів: “Дуже хороша мова цього документа, а сам він не дуже добре пахне. Не можна оцінювати його за окремими пунктами, в ньому є правильні речі, але їх псує відсутність системних рішень з оподаткування, логіки, мети таких змін”.

“Нормальна податкова система повинна складатися з “трьох китів”: рівності умов, низьких ставок і системи опіки над тими, хто не платить податки. Всі три питання не вирішені. І неправда, що будуть знижені ставки податків, режим їх адміністрування дозволяє встановлювати ставки на якому завгодно рівні – ось не прийму я у вас декларацію, поки ви не впишете туди потрібну мені суму”, – додав він.

На запитання, як завершиться епопея з кодексом, Пинзеник, зокрема, відповів: «Малоймовірно, що на Банковій його не підпишуть», повідомляє ГалІнфо