З набранням чинності змін до Податкового Кодексу, починаючи з 03 серпня 2014 року, в Україні запроваджено військовий збір.

Платником збору є:

– фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

– фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

– податковий агент.

Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Володимир Брудко, об’єктом оподаткування є доходи у форму заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат, що виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за договорами цивільно-правового характеру, а також доходи у вигляду виграшу в державну та недержавну лотерею, виграш гравця, отриманий від організатора азартної гри.

Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкту оподаткування.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету передбачено за аналогією, як для податку на доходи фізичних осіб.

Зокрема, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.

Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Розрахунок податкових зобов’язань з оподатковуваного доходу платника збору, нарахованого у джерела його виплати, проводиться податковим агентом.

Відповідальним за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету військового збору з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

Збір запроваджено тимчасово до 1 січня 2015 року.

Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум збору до бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, а також фізична особа, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

[youtube1]v=yxv-bU4jD8g[/youtube1]

За ненарахування, неутримання та/або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (штраф), пеня й адміністративна відповідальність.

Варто нагадати, що відповідно до п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє – 75%.

Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.

Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме: попередження або штраф у розмірі від 2 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас штрафи, передбачені ст. 127 Податкового кодексу України, не застосовуються у разі самостійного виявлення податковим агентом порушення та виправлення його в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року.

Відділ комунікацій

ГУ ДФС у Тернопільській області