Мороз вночі, сонячна погода вдень – найкращі умови для утворення бурульок. Крижані прикраси висять чи не на кожному з дахів будинків Тернополя.

Комунальникам у відлигу роботи не бракує, щодня утворюються нові бурульки, які потрібно збивати. Нещасних випадків цього року на Тернопільщині не реєстрували, – повідомляє TV-4.

Але будьте обережні. Синоптики кажуть, в Україну прийшло потепління. Завтра чекаємо мокрого снігу з дощем. Нічний мороз змінюватимуть денні плюсові температури. А це найкращі умови для танення та падіння бурульок.

Коли ви йдете тротуаром, не забувайте поглядати вгору – вам на голову може звалитись крижана бурулька. Мороз вночі, а вдень – відлига – ідеальні умови для утворення льодових прикрас на будинках. Якщо їх вчасно не збивати, то вони ростуть на очах, а при плюсовій температурі падають, у кращому випадку – на тротуар, в гіршому – на перехожих. Тому людям треба бути максимально обережними. Безпечна відстань від будинку з крижиною повинна бути не меншою трьох-п’яти метрів.

Комунальники Тернополя кажуть, що бурульки з дахів будинків, балконів та дерев збивають кожного дня. Якщо ж з технічних причин крижину неможливо дістати, місце обгороджують червоною стрічкою, щоб перехожі знали про небезпеку.

– Це стосується не тільки ЖЕКів. Це стосується ОСББ і підприємств, які мають у своїй приватній власності будинки, це стосується і всіх адміністративних будівель, хто власник. Кожен повинен слідкувати за своєю територією, за своєю будівлею і робити все для того, щоб було безпечним пересування людей, – зазначив начальник управління ЖКГ Тернопільсьокї міськради Володимир Болєщук.

Якщо ви з інформацію про велетенські бурульки звернулись у ЖЕК, але ваші повідомлення ігнорують, телефонуйте у міську раду за номером 15-80, або в управління житлово-комунального господарства – 52-58-48.