“Хто втратив душу, тому посмішка не потрібна”, – так в одній зі своїх гуморесок написав відомий український письменник-сатирик, артист розмовного жанру і публіцист Євген Дудар. Сам Євген Дудар сміятися не перестає. Нещодавно світ побачила нова його книга “Вибране”. Повертаючись після свят зі свого рідного села Озерна Зборівського району, звідки родом, завітав Євген Дудар і у Тернопіль, – повідомляє TV-4.

Євген Дудар у 1933 році народився у селі Озерна Зборівського району. Закінчив факультет журналістики Львівського університету. Працював редактором видавництва Львівського держуніверситету, друкував гуморески й фейлетони у пресі. Згодом переїхав до Києва і влаштувався на роботу до редакції журналу «Перець». Євген Дудар — заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературної премії імені Остапа Вишні.

– Сиджу, працюю, а думки весь час в Озерній. Знаєте, весь час в Озерній. Солов’ї співають, а я їм кажу, що полетіть ще в озерну поспівайте. Розумієте, все думки от туди, туди. А в Києві не хочеться мені сидіти, приїжджаю раз в тиждень. Поливаю квіти, щоб вони не сумували, – розповів гуморист. – Усі справи вирішую і знову тікаю на “Мозамбік”.

Хутір “Мозамбік” – так називає селище на Фастівщині під Києвом Євген Дудар. Там він живе не сам, а й “прописав” чимало героїв своїх гуморесок. Працювати Євген Дудар не перестає. Каже, сюжетів для нових гуморесок сьогодні вистачає, тільки встигай писати.

– Сюжети ходять. От в’їжджайте з Ямполя. Я через Ямпіль їду трасою Біла Церква – Кременець, бо мені так ближче. Тільки з Ямполя дорога нормальна. А вискакуєш сюди, якийсь “шмуц”, бігморди “шмуців” з одного боку, з другого боку, якесь дебільне лице на тебе дивиться, а тут ями на дорозі. І він тебе вітає, – жартує Євген Дудар.

Євген Дудар сміявся ще тоді, коли сміятися було небезпечно. Чи не найвідомішою була гумореска “Штани з Гондурасу”. Його твори люди обговорювали між собою, вдома на кухні.

Творами Євгена Дудара зачитувалися раніше і продовжують захоплюватися різні покоління. «Сміх заради життя, а не життя заради сміху» – так любить повторювати сам Євген Дудар.