Відкритий сьогодні перинатальний центр повноцінно запрацює через два тижні

25/03/2016 0
Розмір тексту:

Реконструйоване пологове відділення обласного перинатального центру «Мати і дитина» урочисто відкрили 25 березня. Участь у відкритті взяли віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, керівництво області та міста.

Степан Барна, ЗубкоПісля перерізання стрічки голова обласної адміністрації Степан Барна зазначив, що народжувати жінки у відділенні зможуть тільки через тиждень-два. Спочатку у ньому проведуть повну дезінфекцію, а потім ще буде освячення приміщення.

Високим гостям зі столиці показали на що витратили 25, 8 мільйонів гривень. Міністри оглянули індивідуальні пологові та післяпологові палати, операційну, обладнання. Цікаво, що  Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі не сказав ні слова ні підчас відкриття, ні перед журналістами. Говорив тільки Геннадій Зубко.

– 150 ліжок, дуже важлива, фахова медицина, яка вирішуватиме складні питання, – сказав   віце-прем’єр-міністр Генадій Зубко. – Влада разом з народними депутатами, з Урядом знайшла сили, можливості і добудувала заклад, який був довгобудом. Це дуже важливо, бо минулого року кошти на Фонд регіонального розвитку, державну субвенцію на капітальні видатки було дуже непросто шукати у бюджеті, який в першу чергу передбачав національну безпеку. Найважливіше те, що на сьогодні місцеве самоврядування бере на себе відповідальність. Тому сьогодні я дякую місцевому самоврядуванню, голові облдержадміністрації, що ті кошти, які розкрадалися на цьому об’єкті багато років, все-таки знайшли місце, і цей знаковий об’єкт був добудований, запущений в експлуатацію. Думаю це буде новим поштовхом для нових добрих речей в області.

Реконструкція першої черги перинатального центру тривала більше півроку. Розпочали ремонтні роботи у вересні 2015-го, а завершили у березні 2016-го. За цей час відремонтували три поверхи першого корпусу центру, підвальне приміщення, сходові клітки, коридори, хол, три ліфти, приймальне відділення, 32 палати, операційну, 27 кабінетів, 36 санвузлів, їдальню. Здійснили електромонтажні роботи, встановили сучасне вентиляційне обладнання, металопластикові та протипожежні двері, сантехніку, бойлери, систему оповіщення. Післяпологові палати розраховані на двох породіль, в кожній палаті є санвузол, постійна подача гарячої води. Закупили 40 багатофункціональних ліжок, 38 ліжечок для новонароджених в тому числі 8 з підігрівом.

пологовий, міністр, перинатальний центр, відкриттяГолова облдержадміністрації Степан Барна визнав, що у реконструйованому приміщені ще необхідно зробити реконструкцію системи вентиляції. Він зазначив, що все робили відповідно до затвердженого раніше проекту, але пообіцяв, що всі дефекти будуть усунуті.

Щоб відремонтувати повністю пологовий будинок необхідно ще понад 50 мільйонів гривень. І ці кошти доведеться виділяти вже з бюджету області. Щоправда, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко сказав, що кошти на умовах співфінансування також можуть виділити з Фонду регіонального розвитку.

– Потрібно, щоб область розраховувала на власні сили, – зазначив Міністр. – Цього року бюджет розвитку області був збільшений на 500 мільйонів гривень. І це тільки третина тих власних повноважень, які на сьогодні є по збору акцизу, збору ПДФО, це те, що потрібно адмініструвати і збирати. Тому не треба чекати на допомогу з Києва. Ми навпаки хочемо відійти від допомоги зверху, а максимально залишити кошти на місцях. Міністерства повинні формувати політику, а гроші мають залишатися на місцях. А Фонд регіонального розвитку буде далі підтримувати область на умовах співфінансування.

Ольга Трач

Фото автора

Читайте на цю тему:

У пологовий, який відкрили заступник Яценюка з Барною, “забули” підвести гарячу воду?

Зубко, Квіташвілі, пологовий, перинатальний центрЗубко, Квіташвілі, пологовий, перинатальний центрперинатальний центр, пологовийперинатальний центр, пологовий

  • Теги:
загрузка...

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Яка з представлених у міськраді політичних сил захищає Ваші інтереси?

    Результати

    Loading ... Loading ...