Нову дорогу прокладено до села Залісся Козівського району. Це останній в Тернопільській області населений пункт, до якого не було прокладено дороги з твердим покриттям, повідомляє сайт ОДА.

У неділю, 24 жовтня, автомобільну дорогу місцевого значення Конюхи-Залісся урочисто відкрили голова Тернопільської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, начальник служби автомобільних доріг в області Микола Гнатів, голова Козівської РДА Юрій Пудлик, в присутності численної кількості мешканців сіл Конюхи та Залісся.

Священики освятили новозбудований автошлях та поблагословили всіх, хто був причетний до його спорудження, після чого голова ОДА, представники облавтодору, будівельних структур, журналісти, здійснили першу автобусну поїздку новою дорогою.

«Незважаючи на складність ґрунтів, високий рівень підшкірних вод, з залученням наукових установ, фахівців-дорожників, нам вдалося в найкоротші терміни виконати завдання і ця дорога приймається в експлуатацію. Є ще деякі зауваження, але вони за тиждень-два будуть усунуті», – підсумував голова ОДА Михайло Цимбалюк.

Загальна протяжність дороги становить 4,97 кілометрів. Тут збудовано 26 погонних метрів підпірної стінки, збудовано 7 з’їздів, 14 в’їздів в двори і на земельні ділянки, встановлено 350 метрів погонних бар’єрного огородження, 93 дорожні знаки, 160 сигнальних стовпчиків, виконано земляних робіт у обсязі 59,1 тис. куб. метрів, влаштовано дорожнього одягу  31,428 тис. кв. метрів.

Орієнтовна вартість будівництва, яке було розпочато в  серпні 2008 року, становить 11 млн. гривень.

Михайло Цимбалюк подякував усім будівельникам, інженерам, робітникам, які працювали на цьому об’єктів.

«Вони у складних умовах виконали в термін роботу. Це приклад того, як можуть працювати люди в непростих економічних реаліях», – каже голова ОДА.

Говорячи про подальший розвиток населених пунктів Михайло Цимбалюк висловив думку щодо доцільності побудови у Заліссі дитячого відпочинково-оздоровчого табору: «Розглядаємо питання будівництва у Заліссі табору для відпочинку дітей, бо аналогічного немає   у Козівському, Бережанському та Підгаєцькому районах. Тут дітки матимуть можливість відпочивати, зважаючи на прекрасну природу. Думаю також, що будівництво цієї дороги дасть сигнал вихідцям з цього села, аби вони поверталися на прабатьківську землю».

Не омине влада увагою й село Конюхи.

«Ми закладемо в план на 2011 рік будівництво дороги через весь цей населений пункт. Треба також передбачити освітлення вулиць, відновлення інфраструктури села, адже тут є велике приміщення будинку культури, навіть планувався плавальний басейн, є дві школи, які потребують уваги. Люди мають відчути, що влада працює для них!», – наголосив Михайло Цимбалюк.