Нову лампу для фототерапії та пристрій для внутрішньовенного введення ліків новонародженим подарували обласній дитячій лікарні.

Медичне обладнання придбали організатори Віденського балу у Тернополі за кошти, які зібрали на благодійному аукціоні, повідомляє «20 хвилин».

– Вартість фототерапевтичної лампи – 21 тисяча гривень, – говорить генеральний директор маркетингової групи «9.1/2 ідей» Святослав Лашкевич. – На Віденському балу ми зібрали частину коштів, але їх виявилося замало. Тож решту грошей на медобладнання нам надали спонсори.

Фототерапевтична лампа, за словами завідувачки терапевтичного відділення для новонароджених Зоряни Король, дозволить лікувати хворих малят одразу після народження.

– Лампа для фототерапії була нам дуже потрібна, – каже лікар. – Її використовують для лікування гіпербілірумії, в народі – жовтяниці серед дітей місячного віку. Діти – це така категорія пацієнтів, яка потребує миттєвої реакції і якнайкращої техніки.

Серед переваг цієї лампи й те, що її можна використовувати для кількох малюків одночасно. Також допоможе в лікуванні діток електронна крапельниця, котра дозволяє точно дозувати медикаменти, які вводять внутрівенно малюкам.

– На жаль, наша екологія і здоров’я матерів такі, що все більше дітей народжуються хворими, – говорить головний лікар дитячої обллікарні Григорій Корницький. – Наші лікарі зараз працюють на 105%. Діти, а особливо новонароджені – це не та категорія, на якій можна економити. Тому ми робимо все можливе, щоб їм допомогти. Я дуже вдячний, що ви долучилися до цієї справи.

Фото “20 хвилин”.