Міська Надзвичайна Ппротиепідемічна Комісія вирішила припинити навчання в загальноосвітніх та початкових школах. Поки що карантин оголошено на тиждень.

Члени комісії керувалися такої інгформацією: станом на 10.12.10р. інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ становив 131,95 випадків на 10 тис. населення при розрахунковому показнику – 105,3 випадків на 10 тис. населення. Захворіло 08.12.10р. 557 осіб, з них дітей до 14 р. – 212 осіб (38,1%). Школярі складають 56,3% від всіх захворілих дітей, 28% від всіх хворих.

За даними моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ серед учнів шкіл встановлено, що середній відсоток відсутніх дітей складає 12,2%. Закрито 17 класів в шести школах міста у зв’язку з відсутністю більше 25-30% учнів.

В цілому епідемічна ситуація на території м. Тернополя щодо захворюваності на ГРВІ та грип розцінюється як нестійка.

Першочерговим завданням на сьогодні залишається організація профілактичних щеплень проти грипу для створення імунного захисту у населення серед груп ризику. Найкраще захищені медичні працівники, щеплено 1553 особи – 42% від усіх щеплених . Практично незахищені вагітні (щеплено лише 23 особи), дорослі та діти з хронічними захворюваннями – 94 особи. Незадовільно організоване проведення щеплень серед освітян та працівників сфери обслуговування, студентів ВУЗів та інших навчальних закладів.

Враховуючи вищенаведене міська надзвичайна протиепідемічна комісія ВИРІШИЛА:

1.Начальнику управління освіти міської ради Похиляк О.П.:

І.І.Тимчасово припинити з 13.12.2010р. навчання в загально – освітніх школах та початкових школах, НВО «Школа – дитячий садок», гуртках, ліцеях, позашкільних установах.

1.2.Заборонити проведення будь-яких заходів на базах шкіл.

1.3.Заборонити масові заходи в дитячих дошкільних закладах: зведення, об’єднання декількох груп в одному приміщенні для проведення ранків. Ранки проводити на рівні окремої групи без батьків, членів родини.

1.4.Забезпечити якісний ранковий прийом дітей в усіх групах ДНЗ та дотримання протиепідемічних заходів.

1.5.Забезпечити проведення щеплень проти грипу персоналу загально – освітніх шкіл, ДНЗ та інших навчальних закладів.

2.Ректорам вищих навчальних закладів міста:

2.1.Терміново організувати проведення профілактичних щеплень проти грипу груп ризику.

2.2.Інформувати міську СЕС та відділ охорони здоров’я про проведенні щеплення проти грипу студентам та працівникам ВУЗів .

3.Керівникам установ, закладів, організацій, підприємств всіх форм власності незалежно від відомчої приналежності, підприємцям, фізичним особам:

3.1.Забезпечити на території міста масковий режим як захід передепідемічного періоду в сфері обслуговування населення ( торгівля, громадський транспорт, аптечна мережа, вокзали, пошта, банки, каси, перукарні, заклади культури, ЛПЗ та інші).

3.2.Терміново вирішити питання проведення профілактичних щеплень проти грипу груп ризику.

4.Начальнику управління транспорту міської ради Мединському І.Г.:

4.1.Взяти під особистий контроль виконання Рішення міської НПК № 20 від 01.12.2010р., п.5.2., щодо забезпечення маскового режиму на громадському транспорті.

5.Головному державному санітарному лікарю м. Тернополя Паничеву В.О., начальнику відділу охорони здоров’я міської ради Ярмоленко О.М., головним лікарям ЛПЗ міста:

5.1.Забезпечити контроль за проведенням профілактичних та протиепідемічних заходів щодо ГРВІ та грипу в ЛПЗ міста та інших об’єктах нагляду.