З сьогоднішнього дня витрати практично всіх українців зростуть, а доходи деякого навіть зменшаться: в силу вступили зміни до законодавства.

Тарифи на Тернопільщині обгрунтованіТак, з 1 липня в Україні дорожчає комуналка і тютюнові вироби, а люди, які отримують великі пенсії або мають солідні (від 100 тис. грн) накопичення в банках, стануть платити з них податки.

Змінила влада й розміри допомоги при народженні дитини. Якщо раніше за первістка платили 31 тис. грн, за другу дитину – 63 тис., а за третю і наступних – 127 тис., то тепер виплати зрівняли: всі сім’ї з новонародженими отримають по 41 тис. грн.

Що стосується комуналки, то зростання цін на неї в липні викликане подорожчанням у травні газу для підприємств ЖКГ на 56%. Це пов’язано з вимогою нашого кредитора – МВФ: ми повинні поступово, за 3-4 роки, привести тарифи на послуги ЖКГ до економічно обгрунтованих. Президент Украналітцентру Олександр Охріменко підрахував: зараз середній українець віддає за світло, тепло і воду 15% щомісячного доходу (близько 500 грн / міс. – Авт.).

«У Європі норма – 20% від доходу, тому тарифи на ЖКГ будуть рости до 2018 р., – сказав Охріменко. – А ось урізуючи виплати при народженні дітей, ми віддаляємося про Європи: там вони на рівні середньої зарплати. Але це міра вимушена, пов’язана зі складнощами в економіці країни».

А до кінця літа ще раз подорожчає алкоголь. Нагадаємо: у червні, через збільшення акцизів, спиртне вже подорожчало, і найдешевша горілка стала коштувати не 30,1 грн за пляшку 0,5 л, а 34,90 грн. З 1 серпня ціна на неї зросте майже до 40 грн. Крім того, з липня подорожчають сигарети: в середньому на 1-2 грн. За словами прем’єра Арсенія Яценюка, ці заходи дадуть держбюджету додатково 20-25 млрд грн.

Але незалежний експерт ринку алкоголю і тютюну В’ячеслав Сокерчак побоюється, що це збільшить кількість контрабандних сигарет з Молдови, де ціни на них нижчі, ніж у нас, приблизно на третину, тому зібрати акцизів вдасться менше, ніж заплановано.

А виконавчий директор Асоціації «Укргорілка» Аліна Шолохман стверджує, що в серпні подорожчає тільки найдешевша горілка, а продукти середнього і вищого цінового сегмента (60 грн і більше) – ні, тому зниження продаж вона не побоюється.

Джерело: Сегодня