Майже двісті сімдесят нових випадків раку молочної залози щороку діагностують на Тернопільщині. В області щорічно від цієї недуги помирає близько ста двадцяти жінок.
За наявності ранньої діагностики, належного лікування, хворим на рак можна сподіватись на одужання, кажуть фахівці. А основними методами ранньої діагностики є самоогляд та ультразвукове дослідження, – повідомляє TV-4.
Часто жінки зволікають із лікуванням раку молочної залози через страх втрати грудей. Як наслідок, це і стає причиною їх видалення.
Щодня від раку молочної залози помирають двадцять українок. Віковий пік захворюваності – 45-50 років. Зарадити на перших стадіях захворювання можна, треба лише звернутись вчасно, розповідають медики.
При звичайному огляді, так званій пальпації, діагностувати пухлину менше одного сантиметра практично не можливо. Тому лікарі рекомендують жінкам робити ультразвукові обстеження та мамографію – рентгенівський метод дослідження молочних залоз. Саме завдяки цьому, можна діагностувати пухлину розміром три, п’ ять – десять міліметрів. У такому випадку можна говорити про косметичну хірургію та збереження у жінки молочної залози.
– Жінкам у віці 25-40 років ми рекомендуємо проходити ультразвукове обстеження раз на рік, самообстеження молочної залози потрібно здійснювати раз на місяць. Після сорока років поєднується мамографія з ультразвуковим обстеженням, мамографія – раз на два роки. Після п’ятдесяти років – щороку мамографія і ультразвукове обстеження, – розповів завідувач кафедри онкології Тернопільського державного медичного університету Ігор Галайчук.
– Запущеність з раком молочної залози складає двадцять один відсоток. Смертність від раку скаладає тринадцять відсотків. Можна сказати, що рак молочної залози омолодився. Цього року у віці до тридцяти п’яти років виявили троє пацієнтів з раком молочної залози. І найстарших пацієнтів, яким понад вісімдесять п’ять років – також троє. На перших стадіях виліковуються близько 95 відсотків пацієнтів. Звичайно, краще вчасно розпочати лікування, – наголошує завідувач першого хірургічного відділення Тернопільського обласного онкодиспансеру Оксана Туманова.
Нині на обліку українських онкодиспансерів стоять майже сто п’ятдесят тисяч жінок. Щороку реєструється шістнадцять тисяч нових випадків.