Весняна хвиля хвиля захворюваності грип і ГРВІ набирає обертів на Тернопільщині.

Разом із Закарпатською та Житомирською областями у нашому регіоні фіксують високий рівень захворюваності. Епідемічний поріг перевищено від 39 до 47%.

Як зазначила головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук, підвищення захворюваності на початку весни є традиційним для нашого регіону. Втім, цього року епідемічна ситуація ускладнена коронавірусом.

“Захворюваність на грип і ГРВІ зараз реєструється вище порогового рівня. Але в нас традиційно у Тернопільській області підйом захворюваності на грип і ГРВІ завжди реєструвалася у другій половині лютого, на початку березня. Отже, ми зараз знаходимося на тому рівні захворюваності, який спостерігався раніше і в минулі роки. Окрім цього, маємо складну неблагополучну ситуацію з коронавірусом. Бачимо, що зараз рівень захворюваності збільшується. Є загроза одночасного враження грипом і коронавірусом”.

Додамо, через високий рівень захворюваності на грип і ГРВІ Тернопільщина потрапила до помаранчевої карантинної зони. За наявності інших перевищених показників регіону загрожує червона зона карантину.