.

Незвичайне циркове шоу на льоду з лазерними та іншими спецефектами тернополяни та гості міста зможуть побачити біля торгового центру “Орнава” до 29 травня. 

.

Про це повідомляє “20 хвилин”.

Із унікальною розважальною програмою завітав відомий київський цирк “Корона”. За словами його директора Сергія Кабакова, саме їхній цирк – єдиний в Україні, де артисти виступають на льоду.

У Тернополі “Корона” виступає не вперше. Впродовж чотирьох років кияни приїжджають сюди з новою програмою.

– Цьогоріч ми зробили цікавий проект – цирк на льоду, – зазначає він. – Його відкриття було 25 березня в Закарпатті. Тепер програму зможуть побачити й жителі Тернополя. Перша частина феєричного шоу – це класичний цирк на сухому манежі. У перерві на антракт ми швидко робимо трансформацію в ковзанку. Усе друге відділення артистів уже виступає на ковзанах.

Лід, на якому виконуються акробатичні трюки, – штучний, додає пан Кабаков. Для того, аби швидко створити ковзанку, використовують зарубіжні технології, аналогів яких немає поки що ні в Україні, ні в країнах СНД.

Раніше організовувати циркові шоу було набагато простіше, аніж тепер, зауважує директор.

– І це не тільки через те, що набагато подорожчали реквізити та інші матеріали, – говорить він. – Ще складніше – зібрати публіку, попередньо переконавши її в тому, що на таких програмах варто побувати. До складу нашого колективу нині входить майже 30 чоловік. Для того, щоб переїхати з міста в місто з усіма декораціями потрібно щонайменше дві доби. Окупити витрати – доволі непросто.

Більшість артистів – професіонали, які раніше працювали в московських цирках. Тим не менше, щодня всі члени колективу “відшліфовують” свої номери з ранку до вечора.

Сам пан Кабаков, як він зазначив, 15 років займається прокатом розважальних програм. Більше шести років існує “Корона”. Дружина директора також виступає в цирку. Спільна сімейна справа ще більше об’єднує подружжя.

Родзинкою шоу, яке зможуть побачити тернополяни, буде виступ дресерованих ведмедів, які кататимуться на ковзанах, додає артист цирку Юрій Дробот.

– Звичайно, наш лід відрізняється від природного, – каже він. – Щільність матеріалу – неоднакова. Тут артистам технічно важче виконати деякі трюки. Проте для глядачів така різниця непомітна. І в усіх містах, де ми були, відвідувачі залишаються задоволені.

Щоб втілити програму в реальність, артисти спеціально виїжджали на орендовану ковзанку, де репетирували номери. Зовсім інша справа – поставити на ковзани ведмедів. Тому дресирувати тварин починають ще із ранього віку. Наразі в “Короні” – три бурих ведмеді.

– Часто ведмеді більше хочуть гратися, аніж виступати, – додає пан Кабаков. – Не можемо пообіцяти, що вдасться вивести їх на лід кожного разу. Однак зробимо все, аби глядачі були в захваті.

Квитки на шоу “Корони” коштують від 40 до 100 грн. У п’ятницю шоу починається о 18.00, а в суботу та неділю – о 14.00 та 18.00.