Педагоги Тернопільщини обговорили можливий «Етичний кодекс вчителя».
Бути етичними українських педагогів хочуть змусити кодексом. Проект документу розробила Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі. Він має визначати основні засади професійної етики українських вчителів. Кодекс мав бути представлений в рамках ІІІ Всеукраїнського з’їзду вчителів, що відбувся 28 жовтня. Однак розгляд документу з порядку денного заходу зняли, – повідомляє ІНТБ.
У редакції «Вільне життя +» відбулось обговорення кодексу вчителя. Педагоги Тернопільщини не розуміють: хіба до появи цього документу українські освітяни були неетичними?
Ганна Козак, вчитель фізики Більче-Золотецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Борщівського району: «Кодекс мало що змінить у поведінці вчителя. Я вважаю, що вчитель і так живе за законами етики».
Леся Кравець, вчитель-логопед Копичинецької школи-гімназії №1: «Той, хто є вчителем, уже є моральним, відданим своїй справі».
Іван Запорожан, начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА: «Як законодавчу базу його приймати недоречно, тому що Етичний кодекс – це набагато глибше. Це перш за все клятва перед самим собою».
Марія Войтович, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської СЗОШ №17: «Він є не на часі, тай він узагалі не потрібний. Я віддала школі 50 років діяльності, а почала з любові».
В Інтернеті «Етичний кодекс вчителя» почали жваво обговорювати. Багато хто вважає певні положення документу неоднозначними, інші переконують, що його використовуватимуть у власних цілях. Серед положень, поряд із повагою до учня та об’єктивністю, у кодексі йдеться і про те, що вчитель має позбутися шкідливих звичок. Також, згідно з документом, вчитель повинен утримуватися від будь-яких дій чи висловлювань, які підривають повагу до його професії, а ще не має права публічно ставити під сумнів чи дискредитувати професійну кваліфікацію свого колеги.